"Tenet" wraca do amerykańskich kin. To część promocji widowiska "Diuna 2"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tenet%22+wraca+do+kin+IMAX.+Premiera+23+lutego-153823
"Tenet" wraca do amerykańskich kin. To część promocji widowiska "Diuna 2"
Warner Bros. ogłosił, że widowisko Christophera Nolana "Tenet" powróci do kin. Film będzie dostępny w wersji 70mm przygotowanej specjalnie dla kin IMAX.

"Tenet" i "Diuna: część druga" razem"Tenet" wróci do kin IMAX 23 lutego i będzie tam pokazywany przez tydzień.


To nie przypadek. Warner Bros. chce bowiem wykorzystać widowisko Christophera Nolana w najlepszej, imaxowej, wersji do promocji innej produkcji zrealizowanej kamerami IMAX "Diuna: część druga", która zadebiutuje 1 marca.

Dla widzów, którzy wybiorą się do kin IMAX na "Tenet", przygotowano bowiem niespodziankę: specjalny materiał wideo z fragmentami "Diuny 2".


Nolan tak skomentował inicjatywę: Cieszę się, że Warner Bros. daje widzom okazję do obejrzenia "Tenet" w wersji, w jakiej powinien być oglądany: na największych ekranach IMAX. Jestem też zaszczycony, że nasz film rozgrzeje projektory przed fenomenalną "Diuną: częścią drugą" Denisa.

Villeneuve dodaje: Jako widz zawsze bardzo ceniłem decyzje Chrisa do kręcenia na taśmie filmowej, szczególnie w wielkich formatach. Jako reżyserzy jesteśmy całkowicie zsynchronizowani. W przypadku "Diuny" część scen nakręciliśmy kamerami IMAX i bardzo to pokochałem, dlatego przy drugiej części zdecydowałem się w ten sposób zrealizować 100% filmu. Z tego też powodu nie mogę się doczekać, by raz jeszcze obejrzeć "Tenet", tym razem w wersji 70mm dla IMAX, czyli w wersji, w jakiej był kręcony.

Zwiastun wznowienia filmu "Tenet"
"Tenet" – pierwszy wielki film kinowy po wybuchu pandemii COVID-19"Tenet" miał trafić do kin w lipcu 2020. Niestety pierwsza połowa tamtego roku upłynęła pod znakiem dramatycznej fali śmierci i lockdownu wywołanego pandemią COVID-19.

Obraz ostatecznie trafił do kin we wrześniu 2020 roku. Była to pierwsza duża produkcja hollywoodzkich wytwórni, która spróbowała przyciągnąć przestraszonych pandemią widzów do kin.

Niestety wtedy "Tenet" nie był dostępny wszędzie. Kina w Los Angeles i Nowym Jorku wciąż były w większości zamknięte. Znaczna część kin IMAX również nie była dostępna.


W efekcie w Ameryce film zarobił tylko nieco ponad 50 milionów dolarów. Lepiej poradził sobie na świecie, gdzie zgarnął prawie 300 milionów. Budżet produkcji to 200 milionów dolarów.

"Tenet" to pełen akcji, widowiskowy thriller z elementami science-fiction i wątkiem szpiegowskim, w którym główny bohater stara się zapobiec wybuchowi III wojny światowej, wykorzystując do tego... podróże w czasie. W głównej roli wystąpił John David Washington, a partnerowali mu: Robert Pattinson, Michael Caine, Kenneth Branagh i Elizabeth Debicki.

Posłuchaj podcastu o filmie "Tenet"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones