Czy po "Top Gun 2" pora na "Top Gun 3"?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Top+Gun+3%22%3A+producent+serii+o+tym%2C+jakie+s%C4%85+szanse+na+realizacj%C4%99+kolejnej+ods%C5%82ony+przyg%C3%B3d+Mavericka-149190
Czy po "Top Gun 2" pora na "Top Gun 3"?
Nieprawdopodobny sukces filmu "Top Gun: Maverick" rozbudził wśród wielu widzów apetyt na trzecią część przygód bohatera Toma Cruise'a. Z wypowiedzi producenta serii Jerry'ego Bruckheimera wynika jednak, że nikt z twórców - na czele z samym Cruise'em - nie pracuje na razie nad kontynuacją megahitu.  

"Top Gun 3"? Jeszcze nie terazW rozmowie z CBR podczas gali Złotych Globów Bruckheimer przyznał: Tom jest w trakcie kręcenia nowego "Mission Impossible". Ma do wykonania wiele bardzo trudnych popisów kaskaderskich. To nie czas, aby odwracać uwagę od tego, co jest w tej chwili dla niego ważne.

Nie oznacza to oczywiście, że "Top Gun 3" nie ma szans na realizację. Jak mówi reżyser "Mavericka" Joseph Kosinski: czy istnieje kolejna historia, która jest na tyle przekonująca, że ​​powinniśmy powrócić do bohaterów? W mojej opinii w finale tego filmu Maverick wciąż ma trochę paliwa w baku. Bohater nie zamierza się ustatkować.


"Top Gun: Maverick" - wielki przebój kinowyKinowy debiut "Mavericka" był wielokrotnie przekładany. Pierwotnie film miał trafić na ekrany w lipcu 2019 roku. Producenci byli jednak zmuszeni przesunąć datę premiery na czerwiec 2020 z powodu przeciągających się prac nad powietrznymi scenami. Kolejne opóźnienia wymusiła pandemia koronawirusa. Ostatecznie film wylądował w kinach 27 maja 2022 i z miejsca stał się wielkim przebojem. Łączne wpływy z box office'u wyniosły blisko półtora miliarda dolarów. Spośród zeszłorocznych premier kinowych lepszym wynikiem może poszczycić się jedynie "Avatar: Istota wody".       

"Top Gun: Maverick" to kontynuacja megahitu "Top Gun" z 1986 roku. Grany przez Cruise'a Pete Mitchell przygotowuje grupę młodych pilotów do udziału w niebezpiecznej misji. Jednym z podopiecznych bohatera jest porucznik Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jego zmarłego przed laty przyjaciela.     

Film wyreżyserował Joseph Kosiński ("TRON: Dziedzictwo", "Niepamięć") według scenariusza Ehrena Krugera, Erica Warrena Singera i Christophera McQuarrie'ego. W obsadzie "Top Gun: Maverick" znaleźli się także Jennifer Connelly, Lewis Pullman, Val Kilmer, Jon Hamm i Ed Harris.

Zwiastun filmu "Top Gun: Maverick"


Mam parę uwag: "Top Gun: Maverick" - posłuchajcie podcastu o filmie


 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones