"Wyspa tajemnic" ze znakiem "Filmweb Poleca!"

Filmweb /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wyspa+tajemnic%22+ze+znakiem+%22Filmweb+Poleca+%22-59211
Wielkie wrażenie na prawie całej redakcji wywarł seans "Wyspy tajemnic", dlatego – mimo nieśmiałych protestów redaktora Muszyńskiego – postanowiliśmy przyznać najnowszemu filmowi Martina Scorsese znak "Filmweb poleca!".

"Wyspa tajemnic" to stylowe nawiązanie do klasyki: lata 50., DiCaprio w prochowcu a la Bogart i  przede wszystkim – kryminalna intryga pierwszej klasy. Akcja toczy się na wyspie, w więzieniu dla wyjątkowo niebezpiecznych, psychicznie chorych przestępców. Ginie pacjentka, a szeryf Teddy Daniels otrzymuje zadanie, by ją odnaleźć. Odkrywa, że mroczne miejsce kryje o wiele więcej tajemnic... Można powiedzieć – historia, jakich widzieliśmy w kinie wiele. Jednak Scorsese opowiedział ją po mistrzowsku: wykorzystując znane chwyty, nie stał się wtórny, ale wspaniale staroświecki. Historia, napawająca autentyczną grozą, toczy się wartko i zaskakująco. Trzyma w napięciu jak rasowy thriller, a jednocześnie – porusza kilka poważniejszych wątków. Gorąco polecamy ten film Waszej uwadze!
 
Na ekrany polskich kin, do wypożyczalni wideo i DVD wchodzi coraz więcej filmów. Bywają tygodnie, kiedy swoje kinowe premiery ma aż siedem, a nawet więcej tytułów. Często zdarza się więc, że "w tłoku" giną pozycje ciekawe, wybitne, wyjątkowe, które szanujący się kinoman powinien zobaczyć. Aby pomóc naszym czytelnikom w podjęciu decyzji "na co wybrać się do kina", redakcja Filmwebu postanowiła nagradzać najlepsze filmy znakiem jakości  Filmweb Poleca!.

Promocyjny znak jakości  Filmweb Poleca! jest wyróżnieniem profesjonalnym przyznawanym przez redakcję Filmweb.pl - największej marki filmowej w Polsce. Nagradzamy tym znakiem filmy wyjątkowe, nie tylko artystyczne, ale i komercyjne, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.