"Zakazane imperium" sezon 4. już na DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Zakazane+imperium%22+sezon+4.+ju%C5%BC+na+DVD-107209
"Zakazane imperium" to jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Wyprodukowany przez zdobywcę Oscara® Martina Scorsese serial, to mroczna opowieść o Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu i prohibicji, kiedy przestępcy byli na tyle potężni, że mogli rządzić całymi miastami. Czwarty sezon serialu uhonorowanego dwoma Złotymi Globami i siedemnastoma nagrodami Emmy debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 12 września.


Stany Zjednoczone lat 20. Zaledwie kilka lat temu skończyła się I Wojna Światowa, giełda na Wall Street przeżywa boom, a do amerykańskiej Konstytucji wprowadzono 18. poprawkę zakazującą w całym kraju produkcji, importu i eksportu, przewozu oraz sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych. Rozpoczął się okres prohibicji, w czasie którego nawet przestępca mógł zostać królem.

Enoch "Nucky" Thompson jest wpływowym politykiem sprawującym władzę w Atlantic City – jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów oferującym swoim gościom nie tylko słoneczne kąpiele, ale również bardziej wyszukane, choć nie zawsze legalne, rozrywki. Thompson z pozoru jest zwykłym, szarym urzędnikiem państwowym. W rzeczywistości jednak kontroluje praktycznie całą nielegalną działalność w Atlantic City, a dzięki intensywnym kontaktu zarówno z funkcjonariuszami organów państwowych jak i konkurencją, pozostaje bezkarny.

Akcja czwartego sezonu "Zakazanego imperium" rozpoczyna się lutym 1924 roku, 8 miesięcy po wydarzeniach z sezonu trzeciego. Nucky Thompson (Steve Buscemi) usuwa się w cień, po tym, jak ledwo uszedł z życiem podczas starcia z Gypem Rosetti (Bobby Cannavale). Spokój Nucky'ego nie potrwa jednak długo, będzie musiał stawić czoła nowym wyzwaniom… stanie twarzą w twarz z bezwzględnym i silnym pośrednikiem z Harlemu, stoczy walkę ze swoim bratem Elim (Shea Whigham) o jego nastoletniego syna i zmierzy się z pokusą lukratywnych, lecz niebezpiecznych interesów na Florydzie.

WYDANIE DVD:
Czwarty sezon serialu "Zakazane imperium" w polskiej wersji językowej w 4-dyskowym wydaniu DVD zadebiutuje 12 września. Na płytach znajdą się także starannie wyselekcjonowane dodatki specjalne:
•    Sezon 3: Przypomnienie
Przypomnij sobie wydarzenia z 3 sezonu Zakazanego Imperium w 14-minutowym materiale zawierającym wypowiedzi twórcy/producenta wykonawczego/ scenarzysty Terence'a Wintera.
•    Klub Onyx: Cofnij się˛ w czasie
Ekskluzywny materiał zza kulis ukazujący kreowanie i historyczne inspiracje wykorzystane przy tworzeniu jednego z głównych planów zdjęciowych sezonu 4 – Klubu Onyx.
•    Wcielając się w rolę Harrowa
Aktor Jack Huston opowiada o genezie, historii i ewolucji jednego z ulubionych bohaterów serialu - Richarda Harrowa
•    Nowi bohaterowie
Poznaj nowych bohaterów sezonu 4: Dr. Valentina Narcisse, Roya Phillipsa, Agenta Knoxa, Sally Wheet, Franka i Ralpha Capone oraz Daughter Maitland.
•    Komentarze
Sześć komentarzy audio, w tym twórcy/producenta wykonawczego/scenarzysty Terence'a Wintera,
Steve’a Buscemi, Jacka Hustona, Michaela Kennetha Williamsa, Gretchen Mol i wielu innych.