3. sezon "Zakazanego imperium" na DVD już 6 września

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/3.+sezon+%22Zakazanego+imperium%22+na+DVD+ju%C5%BC+6+wrze%C5%9Bnia-98645
"Zakazane imperium" to jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Wyprodukowany przez zdobywcę Oscara Martina Scorsese serial, to mroczna opowieść o Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu i prohibicji, kiedy przestępcy byli na tyle potężni, że mogli rządzić całymi miastami. Trzeci sezon serialu uhonorowanego dwoma Złotymi Globami i dwunastoma nagrodami Emmy debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 6 września.


Stany Zjednoczone lat 20. Zaledwie kilka lat temu skończyła się I Wojna Światowa, giełda na Wall Street przeżywa boom, a do amerykańskiej Konstytucji wprowadzono 18. poprawkę zakazującą w całym kraju produkcji, importu i eksportu, przewozu oraz sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych. Rozpoczął się okres prohibicji, w czasie którego nawet przestępca mógł zostać królem.

Enoch "Nucky" Thompson (Steve Buscemi) jest wpływowym politykiem sprawującym władzę w Atlantic City – jednym  z najpopularniejszych nadmorskich kurortów oferującym swoim gościom nie tylko słoneczne kąpiele, ale również bardziej wyszukane, choć nie zawsze legalne, rozrywki. Thompson z pozoru jest zwykłym, szarym urzędnikiem państwowym. W rzeczywistości jednak kontroluje praktycznie całą nielegalną działalność w Atlantic City, a dzięki intensywnym kontaktu zarówno z funkcjonariuszami organów państwowych jak i konkurencją, pozostaje bezkarny.

Akcja trzeciego sezonu "Zakazanego imperium" rozpoczyna się w sylwestrowy wieczór 1922 roku. Po nieudanej próbie przejęcia władzy w mieście przez Eliasa (Shea Whigham) wspieranego przez Jimmy’ego Darmody’ego (Michael Pitt), pozycja Nucky’ego w Atlantic City została poważnie zachwiana. Zabicie Jimmy’ego było pierwszym krokiem na drodze do jej odzyskania. Nie będzie to jednak zadanie łatwe.
 
WYDANIE DVD:
Trzeci sezon serialu "Zakazane imperium" w polskiej wersji językowej w 5-dyskowym wydaniu DVD zadebiutuje 6 września. Na płytach znajdą się także wyjątkowe dodatki specjalne:

•    Destylując sezon 2
Retrospektywny 14-minutowy materiał filmowy, w którym twórca i producent wykonawczy,  Terence Winter, przypomina najważniejsze wydarzenia sezonu 2.
•    Zakazane Imperium – krzesło reżysera
Główni reżyserzy, Tim Van Patten i Allen Coulter, odkrywają tajniki kluczowych scen i opowiadają o przenoszeniu scenariusza na ekran.
•    Nowi bohaterowie
Poznaj Gypa Rosetti, Billie Kent, Gastona Meansa, Deana O’Baniona i Benny’ego Siegela.
•    Komentarze audio
Sześć komentarzy z udziałem obsady i twórców, w tym Terence’a Wintera, Steve’a Buscemi,
Bobby’ego Cannavale, Gretchen Mol i innych.

Więcej informacji o premierach DVD z serialami na profilu:
facebook.com/TVnaDVD