Światowy box-office: "Insygnia Śmierci" mają już pół miliarda

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box-office%3A+%22Insygnia+%C5%9Amierci%22+maj%C4%85+ju%C5%BC+p%C3%B3%C5%82+miliarda-68182
Wpływy z zagranicznych kin na świecie uratowały honor kolejnej odsłony "Opowieści z Narnii". Choć film słabo otworzył się w Stanach Zjednoczonych, reszta widzów na świecie tłumnie podążyła do kin. Stąd rezultat na poziomie 67 milionów dolarów i pierwsze miejsce w box-offisie. W sumie na koncie familijnej produkcji znajduje się 81 milionów.Na drugie miejsce spadł "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I". Film zarobił w ostatni weekend 30,2 mln. dolarów. Od premiery ekranizacja powieści J.K. Rowling zdążyła zarobić 520,3 mln .

Na trzeciej pozycji znaleźli się "Zaplątani" z zarobkiem w wysokości 21 milionów. Łączny rezultat Disneyowskiej animacji to jak na razie 76,5 mln. dolarów.

Oczko niżej wylądował "Megamocny". Produkcja DreamWorksa zgarnęła w ciągu ostatnich trzech dni 11,7 mln., zaś łącznie na jej koncie znajduje się 67,5 mln. dolarów.

Pierwszą piątkę zamyka "Zanim odejdą wody". Nowa komedia twórców "Kac Vegas" zarobiła od premiery 89,6 mln., zaś wynik z tego weekendu to 4,2 mln.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones