"Zaplątani": Baz Luhrmann ("Elvis") nakręci aktorską wersję animacji Disneya?

Informacja nadesłana: MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Zapl%C4%85tani%22%3A+Baz+Luhrmann+nakr%C4%99ci+aktorsk%C4%85+wersj%C4%99+animacji+Disneya-151862
"Zaplątani": Baz Luhrmann ("Elvis") nakręci aktorską wersję animacji Disneya?
źródło: Getty Images
autor: Dimitrios Kambouris
Disnejowska Roszpunka wraca na duży ekran - tym razem w wersji aktorskiej. Według najnowszej plotki kandydatem do wyreżyserowania remake'u animacji "Zaplątani" jest Baz Luhrmann, twórca takich filmów jak "Elvis", "Moulin Rouge!" czy "Romeo i Julia".
  

Baz Luhrmann przygotuje remake dla Disneya?
O tym, że Disney przygotowuje aktorski remake "Zaplątanych", mówi się już od jakiegoś czasu. Wielu fanów chciałoby zobaczyć w głównej roli Florence Pugh, a Zachary Levi, który w oryginale użyczył głosu Flynnowi, wyraził chęć powrotu do tej postaci.

Teraz reporter Daniel Richtman podzielił się ze światem nową pogłoską: dziennikarz donosi, że studio Disney chce, by za kamerą nowej wersji "Zaplątanych" stanął Australijczyk Baz Luhrmann. Reżyser jest znany z wizualnie rozbuchanych, roztańczonych i rozśpiewanych tytułów, więc jego kandydatura jest zrozumiała. Pytanie tylko, czy niepokorny twórca odnajdzie się w ramach narzuconych przez studio?

W filmografii Luhrmanna są m.in. "Roztańczony buntownik" (1992), "Romeo i Julia" (1996), "Moulin Rouge!" (2001), "Australia" (2008), "Wielki Gatsby" (2013) i "Elvis" (2022).

"Zaplątani" - zwiastun
"Zaplątani" - o czym opowiadała animacja Disneya?"Zaplątani" to film inspirowany słynną baśnią braci Grimm. Żyjąca na odludziu Roszpunka, której włosy mają magiczną moc, marzy, by poznać świat. Jej przepustką do wolności będzie czarujący łotrzyk Flynn.

Reżyserami filmu byli Nathan Greno i Byron Howard, a scenariusz napisał Dan Fogelman. Głosów głównym bohaterom użyczyli Mandy Moore i Zachary Levi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones