Światowy box-office: Krwiożercze zombie 3D atakują!

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box-office%3A+Krwio%C5%BCercze+zombie+3D+atakuj%C4%85-64892
"Resident Evil: Afterlife" okazał się największym przebojem tego weekendu. W ciągu ostatnich trzech dni czwarta odsłona ekranizacji popularnej gry komputerowej zarobiła 46,2 mln dolarów, ustanawiając tym samym rekord otwarcia wśród filmów z serii.

Na drugie miejsce spadła "Incepcja" z 14,6 mln dolarów przychodu. W sumie thriller science-fiction w reżyserii Christophera Nolana ma już na swoim koncie znakomite 447 milionów.

Najniższe miejsce na podium przypadło "Uczniowi czarnoksiężnika" (9,1 mln). Disneyowska superprodukcja powróciła do czołówki międzynarodowych hitów dzięki dobremu otwarciu w Chinach. Od dnia premiery filmowi udało się zarobić 127,6 mln dolarów.

Za podium znalazła się animacja Universala "Jak ukraść Księżyc" z wynikiem w wysokości 6,1 mln $. Jak na film skierowany do dziecięcej publiczności, dzieło Chrisa Renauda i Pierre'a Coffina nie może pochwalić się oszałamiającymi dochodami - do tej pory na konto wpłynęło tylko 81,5 mln.

Pierwszą piątkę zamyka "Ostatni Władca Wiatru". Przed weekend widowiskowemu filmowi fantasy udało się zarobić 6 milionów, zaś całkowity stan jego portfela to 150 milionów.