Antoine Fuqua opowie o grzechach George'a Washingtona

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Antoine+Fuqua+opowie+o+grzechach+George%27a+Washingtona-142637
Antoine Fuqua opowie o grzechach George'a Washingtona
źródło: Getty Images
autor: Tommaso Boddi
Antoine Fuqua wyreżyseruje pilotowy odcinek serialu "The President" opowiadającego o George'u Washingtonie, jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Reżyser "Bez litości" i "Do utraty sił" będzie także jednym z producentów wykonawczych. 

Ośmioodcinkowy serial ma być kompleksową historią pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Fabuła skupi się nie tylko na sukcesach Washingtona, który doprowadził kraj do zwycięstwa w wojnie o niepodległość i przyczynił się do krzewienia demokracji, lecz pokaże także jego ciemną stronę. Washington i jego żona Martha byli bowiem właścicielami ponad 300 niewolników, którzy pracowali na jego plantacji w Wirginii. Dziewięcioro z nich zostało zmuszonych do opuszczenia swoich rodzin, by towarzyszyć swemu panu w Nowym Jorku, gdzie zakładał rząd. 

Nawet po tym, jak został wezwany do wyemancypowania niewolników przez Banjamina Franklina, Washington nie pozwolił owym dziewięciorgu ludziom odejść. Po przeniesieniu stolicy do Filadelfii, postępowego miasta, którego prawo stanowiło, że po spędzeniu w nim 150 dni zniewolone osoby zyskają wolność, Washington pod pretekstem odwiedzin u krewnych wysłał ich do swej wirginijskiej posiadłości Mount Vernon. Wiedział on, że po powrocie do Filadelfii licznik się wyzeruje. Kiedy troje niewolników uciekło, Washington wykorzystał zasoby federalne, aby ich śledzić.

Nie jest to jedyna produkcja przedstawiająca historię Stanów Zjednoczonych i niewolnictwa w nowym świetle, nad jaką pracuje reżyser. Wkrótce Fuqua rozpocznie zdjęcia do filmu "Emancipation" z Willem Smithem w roli głównej. Autorem scenariusza jest William N. Collage, który pracuje także przy "The President". Projekt jest realizowany przez Apple Studios.