Washington i Fuqua łączą siły. Zrealizują dla Netfliksa widowisko o Hannibalu

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Washington+jako+Hannibal+w+widowisku+historycznym+Netfliksa.+Re%C5%BCyseruje+Fuqua-152838
Washington i Fuqua łączą siły. Zrealizują dla Netfliksa widowisko o Hannibalu
źródło: Getty Images
autor: Ethan Miller
Netflix coraz chętniej sięga po biografie postaci historycznych. Po kontrowersyjnym dokumencie o Kleopatrze przyszedł czas na widowisko historyczne o Hannibalu Barkasie. Za sterami projektu stanie Antoine Fuqua. W roli legendarnego kartagińskiego przywódcy zobaczymy Denzela Washingtona, który ostatnio współpracował z reżyserem nad filmem "Bez litości 3. Ostatni rozdział". 

Denzel Washington jako Hannibal. Co wiemy o filmie?


Nowy projekt Antoine'a Fuqua i Denzela Washingtona nie ma jeszcze tytułu. Nad scenariuszem pracuje John Logan ("Gladiator", "Ostatni samuraj", "Aviator"). Aktualnie wiadomo jedynie, że film będzie biografią Hannibala, powszechnie uznawanego za jednego z najwybitniejszych dowódców wojskowych wszech czasów. Zobaczymy kluczowe bitwy, jakie stoczył przeciwko Republice Rzymskiej w trakcie drugiej wojny punickiej. 

Hannibal zasłynął z najazdu na Włochy, którego dokonał, wykorzystując słonie bojowe z północnej Afryki. Pod jego dowództwem Kartagińczycy odnieśli kluczowe zwycięstwa nad Rzymianami, dzięki czemu objęli oni władzę nad południowymi Włochami na 15 lat. Ostatecznie został pokonany przez Scypiona Afrykańskiego Starszego w bitwie pod Zamą. 

Ostatnie projekty Denzela Washingtona. Zobacz zwiastun filmu "Bez litości 3"


Denzel Washington w 2022 roku walczył o Oscara za tytułową rolę w "Tragedii Makbeta". Niedawno mogliśmy ponownie zobaczyć go jako Roberta McCalla w filmie "Bez litości 3. Ostatni rozdział" (zwiastun poniżej). W przygotowaniu jest widowisko "Gladiator 2" w reżyserii Ridleya ScottaOd czasu porzucenia życia jako płatny zabójca pracujący na zlecenie rządu  McCall (Denzel Washington) próbuje pogodzić się z przerażającymi rzeczami, które robił w przeszłości. Ukojenie znajduje w wymierzaniu sprawiedliwości w imieniu potrzebujących. Znajdując się w południowych Włoszech odkrywa, że jego nowi przyjaciele są pod kontrolą lokalnych bossów mafijnych. Gdy wydarzenia przybierają zły obrót, McCall wie, co musi zrobić - stać się obrońcą swoich przyjaciół, podejmując walkę z mafią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones