Biografia Michaela Jacksona idzie po Oscary? Za kamerą Antoine Fuqua!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+biografia+Michaela+Jacksona+w+drodze.+B%C4%99d%C4%85+kontrowersje+-+Filmweb-149212
Biografia Michaela Jacksona idzie po Oscary? Za kamerą Antoine Fuqua!
źródło: Getty Images
autor: KMazur
Jest szansa, że już niedługo poznamy całą prawdę o Michaelu Jacksonie. W przygotowaniu jest nowa fabularna biografia Króla Popu pod wszystko mówiącym tytułem "Michael". Niewykluczone też, że film będzie dziełem na miarę Oscarów, ponieważ jego producentem jest twórca "Bohemian Rhapsody" (4 Oscary!) o Freddiem Mercurym, czyli Graham King. Fabułę "Michaela" pisze natomiast John Logan, scenarzysta m.in. "Gladiatora" i "Skyfall", a za kamerą stanie Antoine Fuqua, reżyser, który ma w swojej filmografii takie tytuły, jak "Dzień próby", "Olimp w ogniu" i "Wyzwolenie". Co wyjdzie z takiego połączenia mocy? Nie możemy się doczekać. 

GettyImages-1670976.jpg Getty Images © Pool

Michael Jackson

"Michael" – czy biografia Michaela Jacksona poruszy kontrowersyjne tematy?Nieoficjalne źródła donoszą, że biografia "Michael" opowie o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w karierze Michaela Jacksona, począwszy od jego występów w zespole Jackson 5, gdzie śpiewał jako dziecko. Fabuła nie będzie też omijała oskarżeń o pedofilię. Te ciągnęły się za nim w późniejszych latach, aż do niespodziewanej śmierci w wieku 50 lat, która to spowodowana była podaniem mieszanki wielu szkodliwych środków uspokajających. 

Cztery lata temu powstał film dokumentalny o mrocznym obliczu Michaela Jacksona "Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona". Widzieliście?

Zwiastun filmu "Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona"

Zdjęcia do filmu "Michael" mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Antoine Fuqua kończy właśnie zdjęcia do "The Equalizer 3" z Denzelem Washingtonem. Fuqua zaprosił do współpracy przy "Michaelu" operatora, z którym aktualnie pracuje – Roberta Richardsona (nakręcił z nim też "Wyzwolenie"). 

Film powstaje pod szyldem studia Lionsgate, które szuka jednak partnera. Tropy wskazują, że może nim zostać Sony, które stworzyło dokument o Michaelu Jacksonie "This Is It" będący zapisem przygotowań do serii koncertów w Londynie. 

Zwiastun filmu "This Is It"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones