Jamie Foxx jako Mike Tyson, Scorsese producentem

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jamie+Foxx+jako+Mike+Tyson%2C+Scorsese+producentem-141779
Jamie Foxx jako Mike Tyson, Scorsese producentem
źródło: Getty Images
autor: Tommaso Boddi
Jamie Foxx ("Power", "Tylko sprawiedliwość") wcieli się w Mike'a Tysona w serialu biograficznym zatytułowanym po prostu "Tyson".

Projekt nie znalazł jeszcze "domu" pod postacią stacji telewizyjnej bądź serwisu streamingowego, ale biorąc pod uwagę kaliber zaangażowanych w niego nazwisk, z pewnością nie będzie miał z tym problemu. Za kamerą stanie bowiem Antoine Fuqua ("Dzień próby", "Do utraty sił"), a jednym z producentów jest Martin Scorsese ("Wściekły byk"). Od dawna chciałem opowiedzieć swoją historię, skomentował sam Tyson, który również będzie jednym z producentów.

Serial ma przybliżyć całą biografię Tysona, mistrza wagi ciężkiej, uznawanego za jednego z najlepszych bokserów w historii i jedną z najbardziej polaryzujących postaci w świecie sportu. Scenariusz pilota napisał Colin Preston, który pracuje obecnie nad pozostałymi odcinkami.

O projekcie mówiło się od dawna - pisaliśmy o nim jeszcze w 2017 roku. Początkowo miał to być film kinowy w reżyserii Scorsesego. Foxx już rok temu opowiadał, że ostro przygotowuje się do roli.

Co ciekawe, jest to druga serialowa biografia Tysona ogłoszona w ostatnim czasie. Równolegle w przygotowaniu jest 8-odcinkowy "Iron Mike", który dla platformy Hulu przygotowują twórcy filmu "Ja, Tonya", scenarzysta Steven Rogers i reżyser Craig Gillespie. To jednak projekt nieautoryzowany przez samego Tysona.