Apatow krytykuje funkcję zmiany tempa na platformie Netflix

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Apatow+krytykuje+funkcj%C4%99+zmiany+tempa+na+platformie+Netflix-135271
Netflix ogłosił, że testuje nową funkcję, która ma pozwolić użytkownikom telefonów na oglądanie seriali w alternatywnym tempie: na przyspieszanie i zwalnianie wideo. Pomysł nie spodobał się jednak kilku filmowcom. Głos w sprawie zabrali m.in. Judd Apatow ("Wykolejona", "Wpadka") i Brad Bird ("Iniemamocni", "Kraina jutra").

GettyImages-1034639862.jpg Getty Images © Gary Miller

Netfliksie, nie, napisał na Twitterze Apatow. Nie zmuszajcie mnie do dzwonienia w tej sprawie do każdego reżysera i showrunera na świecie. Oszczędźcie mi czas. W końcu wygram, ale zajmie to mnóstwo czasu. Nie mieszajcie się do naszego timingu. Dajemy wam fajne rzeczy. Zostawcie je takimi, jakimi mają być oglądane.

To nie działa w ten sposób, dodał reżyser. Dystrybutorzy nie mogą zmieniać sposobu, w jaki prezentowany jest kontent. Taka praktyka narusza zaufanie i nie będzie tolerowana przez ludzi, którzy tworzą te materiały. Ci, którym na tym nie zależy, mogą wprowadzić takie zapisy w swoich kontraktach. Większości jednak wciąż zależy.

Apatow wyprodukował dla platformy Netflix serial "Love", a jego filmy regularnie pojawiają się na serwisie.

Kolejny spektakularnie zły pomysł i kolejny cios dla i tak już dogorywającego doświadczenia kinowego, skomentował sprawę Bird. Po co najpierw wspierać i finansować wizję filmowców, żeby potem zawalać prezentację ich filmów?

Netflix wystosował oficjalne oświadczenie w sprawie:

Nieustannie eksperymentujemy z nowymi sposobami pomagania w użytkowaniu platformy. Ten test umożliwia zmianę tempa, w jakim można oglądać seriale na smartfonach. Tak jak w przypadku każdego testu, możliwe że nie stanie się to stałą funkcją serwisu Netflix.