Autor "Safe House" szykuje sequel a może prequel

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Autor+%22Safe+House%22+szykuje+sequel+a+mo%C5%BCe+prequel-88598
Aż trudno uwierzyć, że największy przebój Universal Pictures tego roku "Safe House" dopiero teraz dostaje szansę na sequel. Tak jednak jest. Scenariusz drugiej części napisze autor oryginału David Guggenheim. Producentem ponownie będzie Scott Stuber.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Nie wiadomo nawet czy na pewno będzie to sequel. Jeśli Denzel Washington wyrazi zgodę na udział (o co ponoć zabiegają producenci), film może być prequelem. Szanse na występ Ryana Reynoldsa są znacznie większe, choć i tu na razie brak kontraktu.

Washington wcielał się w "Safe House" w jednego z najniebezpieczniejszych wrogów CIA, byłego oficera operacyjnego Tobina Frosta, który niespodziewanie pojawia się w jednym z miast Afryki Południowej i stawia na nogi cały wywiad. Przejęty przez agentów, zostaje odesłany do kryjówki prowadzonej przez Matta Westona (Reynolds). Matt zmuszony jest pomóc w ucieczce Frostowi i szybko zdaje sobie sprawę, że jego moralność i idealizm zostały wystawione na próbę. Teraz obaj muszą starać się przeżyć, aby dowiedzieć się, kto chciał się ich pozbyć.