Będzie zupełnie nowa "Ucieczka z Nowego Jorku"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+zupe%C5%82nie+nowa+%22Ucieczka+z+Nowego+Jorku%22-94057
Powraca pomysł realizacji "Escape from New York". Tym razem projekt ma zostać wyprodukowany przez Studio Canal i Joela Silvera.

Przypomnijmy, iż remake "Ucieczki z Nowego Jorku" był w planach jeszcze nie tak dawno temu. Miał on powstać dla New Line Cinema, a na stanowisku reżysera znajdował się Breck Eisner ("Opętani"). Wytwórnia jednak nie była w stanie doprowadzić do realizacji filmu i opcja na remake wygasła.

Teraz Silver Pictures i Studio Canal mają zupełnie nowy pomysł na film. Obraz będzie rebootem i ma otworzyć całą serię filmów akcji. W planach jest mowa o trylogii. Silver zamierza wzorować się na "Genezie planety małp", która odświeżyła serię, ale jednocześnie stała się niezależnym punktem wyjścia dla nowego cyklu.

Na razie nie wiadomo, kto mógłby wcielić się w postać Snake'a Plisskena. Biorąc jednak pod uwagę, że Studio Canal i Silver Pictures współpracowali ze sobą przy dwóch filmach z Liamem Neesonem ("Uprowadzona" i "Non-Stop"), jest wielce prawdopodobne, że to on właśnie będzie pierwszym kandydatem do głównej roli.

Oryginał był futurystyczną opowieścią o Nowym Jorku zamienionym w więzienie, gdzie rządzą się swoimi prawami sami więźniowie. Na teren metropolii spada jednak samolot z prezydentem USA na pokładzie. Główny bohater, Snake Plissken, zostaje zmuszony do odnalezienia i ocalenia głowy państwa. Skazańcowi przeszkadzać będą nie tylko więźniowie.