Bartosz Bielenia i Jakub Piątek o kulisach realizacji filmu "Prime Time"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Bartosz+Bielenia+i+Jakub+Pi%C4%85tek+o+kulisach+realizacji+filmu+%22Prime+Time%22-142010
Bartosz Bielenia i Jakub Piątek o kulisach realizacji filmu "Prime Time"
Już w środę na platformie streamingowej Netflix zadebiutuje nowe dzieło producentów "Bogów" i "Sztuki kochania" - trzymający w napięciu dramat psychologiczny "Prime Time". Z tej okazji w nowym odcinku podcastu "Musimy porozmawiać o kinie" gościmy twórców filmu: reżysera i współscenarzystę Jakuba Piątka oraz odtwórcę głównej roli Bartosza Bielenię.

Jak filmowcy wspominają osławiony Sylwester 1999/2000? Jak zmienił się scenariusz "Prime Time'u" po konsultacjach ze specem od operacji antyterrorystycznych? Czy młoda widownia znajdzie w głównym bohaterze filmu swojego przedstawiciela? Odpowiedzi szukajcie w rozmowie Łukasza Muszyńskiego. 

 

"Prime Time" przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 roku, gdy Sebastian (Bartosz Bielenia) dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników (Magdalena Popławska, Andrzej Kłak). Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko. Historia Sebastiana to opowieść o przejmującej samotności, potrzebie akceptacji i walce z własnymi demonami. Co doprowadziło go do podjęcia tak desperackich kroków?
Udostępnij: