Ben Stiller w Polsce. Aktor wspiera pomoc humanitarną w Ukrainie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ben+Stiller+w+Polsce.+Aktor+wspiera+pomoc+humanitarn%C4%85+w+Ukrainie-146863
Ben Stiller w Polsce. Aktor wspiera pomoc humanitarną w Ukrainie
źródło: Getty Images
autor: Mark Sagliocco
Ben Stiller jest kolejną hollywoodzką gwiazdą, która zaangażowała się w pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie. Aktor przybył do Polski wraz z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców. Celem podróży jest wsparcie działań humanitarnych w Ukrainie. 

Ben Stiller wspiera pomoc humanitarną w Ukrainie


Na oficjalnym instagramowym profilu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców opublikowano zdjęcie Bena Stillera w towarzystwie pracownic Narodów Zjednoczonych w Polsce. Możecie je zobaczyć poniżej:Właśnie przybyłem do Polski wraz z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, by spotkać się z rodzinami, których życie zostało rozerwane przez przemoc w Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do ucieczki z własnych domów. Ponad 90% z nich to kobiety i dzieci – napisał aktor. Jestem tu, by się uczyć i dzielić się historiami pokazującymi wpływ wojny na ludzi, a także wzmacniać wezwanie do solidarności. Mam nadzieję, że podążycie za nami i podzielicie się własnymi przesłaniami wsparcia dla ludzi, którzy uciekli ze swoich domów w Ukrainie oraz dla tych, którzy zmuszeni byli do ucieczki po całym świecie. Każdy ma prawo do poszukiwania bezpieczeństwa. Każdy, wszędzie i zawsze.

Gwiazdy wspierają Ukrainę


Ben Stiller nie jest pierwszym aktorem, który wykorzystuje swoją rozpoznawalność, by zwrócić uwagę świata na wojnę w Ukrainie. Tuż po wybuchu wojny Sean Penn, który od lat angażuje się w działania antywojenne, zdecydował się pojechać za naszą wschodnią granicę, by dokumentować rosyjski atak. Aktor brał udział w konferencji prasowej w Kijowie, podczas której urzędnicy państwowi komentowali aktualną sytuację, rozważał też dołączenie do walk, ostatecznie zdecydował jednak, że będzie pomagał za pomocą kamery. 

Inną gwiazdą, która zaangażowała się w pomoc Ukrainie, jest Angelina Jolie. Znana z zaangażowania w pomoc humanitarną aktorka, od lat działająca jako Specjalna Wysłanniczka ONZ, w maju odwiedziła Lwów, gdzie spotkała się z uchodźcami i pomagającymi im wolontariuszami. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones