Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Benedict+Cumberbatch+jako+Doctor+Strange-108015

Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Marvel Studios w końcu zdecydowało się na odtwórcę tytułowej roli w widowisku "Doctor Strange". Wytwórnia postawiła na oczywistą kandydaturę, o której głośno mówiło się w sieci już od lata. Ofertę otrzymał sam Benedict Cumberbatch. Aktor oficjalnie rozpoczął negocjowanie warunków kontraktu.

doctor.jpg


Niemal rok trwały gorące spekulacje na temat tego, kto zagra Strange'a. W tym czasie pojawiało się wiele kandydatur. W zasadzie każdy, kto liczy się obecnie w Hollywood, był z rolą wiązany. Mówiło się o Tomie Hardym, Ryanie Goslingu, Jaredzie Leto, Colinie Farrellu. Nazwisko Cumberbatcha pojawiło się na liście już kilka miesięcy temu. Gwiazda "Sherlocka", "W ciemność Star Trek" i hobbickiej trylogii jest jednak zasypywany propozycjami, więc długo wydawało się, że na pobożnych życzeniach się zakończy. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że i studio, i aktor są gotowi podjąć współpracę.

Stworzony w 1963 roku Strange to neurochirurg, który traci czucie w rękach w wyniku wypadku samochodowego. Bohater wyrusza więc w Himalaje, gdzie zamierza spotkać się z potężnym czarownikiem. Ten uczy Strange'a magicznych umiejętności, które przydadzą mu się w walce ze złem. Według ostatnich – niepotwierdzonych – doniesień, filmowa wersja nie będzie opowieścią o początkach bohatera. Zamiast tego poznamy go, jak już jest pełnokrwistym czarodziejem z całym asortymentem mocy i umiejętności. Podobno jego przeciwnikiem nie będzie Baron Mordo, najsłynniejszy z komiksowych złoczyńców związanych ze Strange'em.

Obraz wyreżyseruje Scott Derrickson. Premiera w lipcu 2016 roku.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię