Björk w nowym filmie twórcy "Lighthouse"

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bj%C3%B6rk+w+nowym+filmie+tw%C3%B3rcy+%22Lighthouse%22-138961
Björk w nowym filmie twórcy "Lighthouse"
źródło: Getty Images
autor: Koichi Kamoshida
Legenda islandzkiej muzyki Björk dołączyła do gwiazdorskiej obsady nowego filmu Roberta Eggersa, twórcy "Czarownicy" i "Lighthouse". W "The Northman" piosenkarka wcieli się w słowiańską wiedźmę.

Akcja widowiska ma się rozgrywać na Islandii w X wieku. "The Northman" będzie opowiadał o granym przez Alexandra Skarsgårda księciu Wikingów, który szuka zemsty na mordercach ojca.

W obsadzie filmu znaleźli się także: Nicole Kidman, Bill Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Willem Dafoe, Claes Bang, Kate Dickie, Murray McArthur i Ian Gerard Whyte.

To jak dotąd największy projekt w karierze Eggersa. Kostiumy, scenografia, rekwizyty - zwykle reżyser pracował nad tymi elementami własnoręcznie, albo - jako doświadczony scenograf - z niewielką pomocą ekipy. Teraz jest to jednak niemożliwe. "Skala tego przedsięwzięcia jest olbrzymia. Nie jestem w stanie wszystkiego dopilnować sam i nad wszystkim czuwać (...) Jest tak wiele lokacji zdjęciowych, tak wielka dokumentacja, trzeba zbudować wszystkie wioski, uszyć tysiące kostiumów, wytrenować konie, narysować storyboardy. Zwykle rysowałem je tylko w scenach ze zwierzętami, albo tam, gdzie musieliśmy użyć efektów specjalnych. Teraz to w zasadzie każda scena, a do tego dochodzą setki statystów".  

Najbardziej znaną rolą w dorobku Björk jest oczywiście Selma z "Tańcząc w ciemnościach" Larsa von Triera. Gwiazda dostała za nią nagrodę w Cannes oraz nominację do Złotego Globu. Z kolei utwór, który piosenkarka wykonała na potrzeby filmu z Thomem Yorke'em, otrzymał nominację do Oscara.
Udostępnij: