"Wiking": Nowy film Roberta Eggersa w gwiazdorskiej obsadzie. Zobacz zwiastun

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wiking%22%3A+Nowy+film+Roberta+Eggersa+w+gwiazdorskiej+obsadzie-144928
"Wiking": Nowy film Roberta Eggersa w gwiazdorskiej obsadzie. Zobacz zwiastun
Nowy film Roberta Eggersa, twórcy "Czarownicy. Bajki ludowej z Nowej Anglii" i "Lighthouse" trafi do kin już w kwietniu przyszłego roku. Akcja "Wikinga" będzie się rozgrywać w X wieku na Islandii. Bohaterem produkcji będzie grany przez Alexandra Skarsgårda książę Wikingów, który szuka zemsty na mordercach ojca. Zobaczcie zwiastun: "Wiking" – co wiemy o nowym filmie Roberta Eggersa?


W obsadzie filmu znaleźli się także Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy, Willem Dafoe, Claes Bang, Kate Dickie, Murray McArthurIan Gerard Whyte i Björk

To jak dotąd największy projekt w karierze Eggersa. Kostiumy, scenografia, rekwizyty – zwykle reżyser pracował nad tymi elementami własnoręcznie, albo – jako doświadczony scenograf – z niewielką pomocą ekipy. W tym przypadku było to jednak niemożliwe. "Skala tego przedsięwzięcia jest olbrzymia. Nie jestem w stanie wszystkiego dopilnować sam i nad wszystkim czuwać (...) Jest tak wiele lokacji zdjęciowych, tak wielka dokumentacja, trzeba zbudować wszystkie wioski, uszyć tysiące kostiumów, wytrenować konie, narysować storyboardy. Zwykle rysowałem je tylko w scenach ze zwierzętami, albo tam, gdzie musieliśmy użyć efektów specjalnych. Teraz to w zasadzie każda scena, a do tego dochodzą setki statystów". 

Robert Eggers – skąd go znamy?


Robert Eggers zadebiutował filmem "Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii" z Anyą Taylor-Joy w roli głównej. Scenariusz filmu powstał na podstawie XVII-wiecznych pamiętnikach i dokumentach sądowych. W 2019 roku na ekrany kin trafił drugi film reżysera – "Lighthouse" z Willemem Dafoe i Robertem Pattinsonem w rolach głównych.

"Wiking": Oto pierwsze zdjęcia z filmu
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones