Bracia Coen łączą siły ze Spielbergiem i Hanksem

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bracia+Coen+%C5%82%C4%85cz%C4%85+si%C5%82y+ze+Spielbergiem+i+Hanksem-105071
Wszystko wskazuje na to, że Steven Spielberg wybrał już spośród miliarda projektów ten, który wyreżyseruje w pierwszej kolejności. Będzie to prawdziwa historia prawnika Jamesa Donovona, którego ma zagrać Tom Hanks.


Film nie ma jeszcze tytułu, ale za to zyskał nowych scenarzystów. Materiał przygotowany przez Matta Charmana dopracują teraz Joel i Ethan Coenowie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, ekipa filmowa stawi się na planie w Europie już we wrześniu.

Obraz będzie drugim wspólnym projektem braci Coen i Spielberga. Po raz pierwszy spotkali się przy okazji "Prawdziwego męstwa", który Coenowie wyreżyserowali, zaś Spielberg był jednym z producentów wykonawczych. Hanks z kolei był gwiazdą filmu Coenów "Ladykillers, czyli zabójczy kwintet".

Przygotowany przez tę grupę film będzie historią amerykańskiego prawnika, który w środku zimnej wojny został zwerbowany przez CIA. Miał udać się samotnie na drugą stronę berlińskiego muru i negocjować warunki zwolnienia schwytanego pilota samolotu szpiegowskiego U-2, Gary'ego Powersa.