Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Bryan+Singer+jednak+nie+nakr%C4%99ci+%22Czerwonej+Sonji%22-131818

Bryan Singer jednak nie nakręci "Czerwonej Sonji"?

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Wszystko wskazuje na to, że szefowie Millennium Films przemyśleli sprawę i nie są gotowi stać murem za oskarżanym o pedofilię Bryanem Singerem. Studio właśnie poinformowało, że wycofało "Red Sonja" z targów towarzyszących festiwalowi filmowemu w Berlinie. Portal Deadline sugeruje również, że rozważana jest zmiana reżysera.

cover-15871-STL075061.jpg


Najnowsze problemy Singera rozpoczęły się kilka tygodni temu, kiedy to "The Atlantic" opublikowało obszerny artykuł opisujący zeznania kilku mężczyzn ujawniających, że uprawiali seks z reżyserem jako niepełnoletni chłopcy.

Tuż po publikacji artykułu szef Millennium Films Avi Lerner kategorycznie odrzucił możliwość usunięcia Singera ze stanowiska reżysera widowiska "Red Sonja". Opublikowane rewelacje nazwał zaś fake newsami.

W ubiegłym tygodniu Lerner zaczął jednak łagodzić swoje stanowisko. Stwierdził, że źle się wyraził. Podkreślił, że jego zdaniem każde wyznanie ofiary należy traktować bardzo poważnie i nie można kneblować im ust. Nie chce jednak, żeby wyroki wydawał Twitter, lecz sąd podczas sprawiedliwego procesu.

"Red Sonja" to historia dzielnej bohaterki, która sama doświadczyła napaści seksualnej. Wiele osób w branży oburzonych jest tym, że historię tę ma opowiedzieć osoba, która podejrzana jest o to, że jest seksualnym drapieżcą.

zobacz też: