Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Bryan+Singer+zgwa%C5%82ci%C5%82+17-latka+14+lat+temu-126141

Bryan Singer zgwałcił 17-latka 14 lat temu?

  • Deadline
  • autor: mp
  • Inne, Filmy
Zaledwie kilka dni po tym, jak Bryan Singer został zwolniony z reżyserowania "Bohemian Rhapsody", na twórcę spadają nowe kłopoty. Właśnie został oskarżony o napaść seksualną. Pozew w tej sprawie wpłynął już do sądu.

GettyImages-162784131.jpg
Getty Images © Alberto E. Rodriguez


Singera oskarża Cesar Sanchez-Guzman. Według przedłożonych w sądzie dokumentów, do zdarzenia doszło 14 lat temu w stanie Waszyngton. Sanchez-Guzman miał wtedy 17 lat (w tym stanie dozwolony jest seks z osobami od 16 roku życia) i został zaproszony na imprezę organizowaną przez Lesliego Watersa, inwestora technologicznego. Był on ponoć znany z tego, że często urządzał imprezy, na które obok wpływowych osób zapraszał młodych, przystojnych gejów.

W pewnym momencie Singer miał zaciągnąć Sancheza-Guzmana w ustronne miejsce, gdzie go zgwałcił. Po wszystkim reżyser miał mu obiecać rolę w filmie, jeśli tylko 17-latek będzie milczał. Miał mu też grozić twierdząc, że a) nikt mu nie uwierzy, b) ma na usługach ludzi, którzy zamienią jego życie w koszmar i zrujnują mu reputację.

Singer kategorycznie zaprzecza, że zdarzenie miało miejsce.

Nie jest to jednak pierwszy przypadek, kiedy reżyser musi bronić się przed podobnymi oskarżeniami. W 2014 roku Michael Egan III oskarżył Singera o to, że nafaszerował go narkotykami, a potem zgwałcił. Egan musiał jednak wycofać swój pozew, a wkrótce potem sam został oskarżony o oszustwa finansowe i spędził dwa lata w więzieniu.

Z kolei Devin St.Albin, który był statystą w filmie Singera "Uczeń szatana", kiedy miał 14 lat, złożył w sądzie pozew, w którym oskarżał reżysera o to, że kazał jemu i innym nieletnim rozbierać się i filmował ich pod prysznicem. Rzekomo miała to być scena kręcona na potrzeby filmu.

zobacz też: