CO OBEJRZEĆ W WEEKEND: "Prime Time" i nowy dokument Davida Attenborougha

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/CO+OBEJRZE%C4%86+W+WEEKEND%3A+%22Prime+Time%22+i+nowy+dokument+Davida+Attenborougha-142038
CO OBEJRZEĆ W WEEKEND: "Prime Time" i nowy dokument Davida Attenborougha
Jeśli miewacie czasem problem z wybraniem czegoś ciekawego do obejrzenia w weekend, służymy pomocą. Mamy dla Was listę nowości i perełek do nadrobienia dostępnych w serwisach streamingowych. 

Zapamiętajcie szczególnie dwa tytuły – "Prime Time", polski thriller psychologiczny z Bartoszem Bielenią na Netfliksie, i dokument "The Year Earth Changed" (Rok przemiany Ziemi) na AppleTV+ nakręcony z okazji Dnia Ziemi o tym, jak to świat przyrody odżył dzięki ograniczonej działalności człowieka w czasie pandemii; narratorem filmu jest niezastąpiony David Attenborough

Miłośnikom dokumentów przyrodniczych dajemy też znać, że na AppleTV+ są już dostępne drugie sezony "Ziemi w nocnych barwach" z Tomem Hiddlestonem w roli narratora i "Małego świata", po którym oprowadza Paul Rudd. Jeśli nie znacie tych seriali, gwarantujemy, że nawet jeżeli wychowywaliście się na programach Attenborougha, to i tak będziecie pod wrażeniem, co udało się uchwycić dzięki najnowszym technologiom. 

Na platformę player.pl trafił natomiast "Gorący temat" z Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie w rolach kobiet walczących z toksycznym szefem stacji The Fox News. Do nadrobienia. 

Jest i propozycja dla fanów opowieści superbohaterskich – na HBO GO wystartował serial "Nierealne" z kobiecymi postaciami w wiktoriańskiej Anglii, które nieoczekiwanie zdobywają nadprzyrodzone moce.

Pełną listę propozycji na weekend znajdziecie poniżej. Liczymy też na Waszą pomoc. Co planujecie obejrzeć i co chcielibyście polecić? Dajcie znać w komentarzach. 

***


"Prime Time"
do obejrzenia na: Netflix


Debiutancki film Jakuba Piątka przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 roku, gdy główny bohater, którego gra Bartosz Bielenia, dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników (Magdalena Popławska, Andrzej Kłak). Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko. 

W naszej recenzji przeczytacie:
(...) filmowa fabryka emocji miewa komediowe momenty, bywa thrillerem, mockumentem i psychodramą, wreszcie niejednoznacznym komentarzem na temat mediów, w którym najczarniejszą grozę wzbudza coś zupełnie innego. Całą znajdziecie TUTAJ

***

"Przyjaciele"
wszystkie sezony
do obejrzenia na: HBO GO

Wielki powrót "Przyjaciół" w formule na żądanie. Sprawdźcie nasz odcinek SERIAL KILLERS, w którym wracamy do słodkich czasów oglądania tego serialu. Co zresztą wciąż lubimy robić. ***

"The Year Earth Changed"
do obejrzenia: na AppleTV+Z okazji Dnia Ziemi na platformie AppleTV+ debiutuje specjalny dokument badający, jak zmiany w ludzkim zachowaniu w wyniku pandemii wpłynęły na środowisko naturalne. A efekty widać gołym okiem. Narratorem filmu jest David Attenborough.

***

"Ziemia w nocnych barwach"
serial dokumentalny, sezon 2.
do obejrzenia na: AppleTV+


Kontynuacja zapierającego dech serialu o nocnym życiu zwierząt filmowanych na sześciu kontynentach. Po koloryzowanym nocnym świecie oprowadza Tom Hiddleston.

***

"Gorący temat
do obejrzenia na: player, Cineman, Rakuten


Historia kobiet, które przeciwstawiły się toksycznej atmosferze w słynnej sieci informacyjnej prowadzonej przez wszechwładnego dyrektora decydującego nawet o kształcie stołów i długości spódnic swoich pracownic. W głównych rolach: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie

***

"Dlaczego mnie zabiliście"
do obejrzenia na: Netflix


Film dokumentalny o poczynaniach zrozpaczonej matki, która wykorzystuje stronę serwisu społecznościowego MySpace, aby dotrzeć do ludzi odpowiedzialnych za zamordowanie swojej córki. Jej dochodzenie wstrząsa życiem kilku rodzin.

***

"Mały świat"
serial, sezon 2.
do obejrzenia na: AppleTV+


Serial dokumentalny ukazuje małych bohaterów świata przyrody. W każdym wypełnionym imponującymi zdjęciami odcinku Paul Rudd opowiada zaskakujące historie i przedstawia niezwykłe sposoby na przetrwanie tych najmniejszych ze stworzeń. 

***

"Nierealne"
serial
do obejrzenia na: HBO GO
premiery kolejnych odcinków w każdą niedzielę


Akcja serialu osadzona jest w Londynie w ostatnich latach panowania królowej Wiktorii. W mieście roi się od ludzi, głównie kobiet, które nagle zaczynają przejawiać nadprzyrodzone zdolności. Niektóre z nich odczytywać można jako czarujące, inne wręcz niepokojące. W grupie tej są Amalia True (Laura Donnelly), tajemnicza, szybka i waleczna wdowa, oraz Penance Adair (Ann Skelly), błyskotliwa młoda wynalazczyni. Obie stają się przywódczyniami nowej społeczności.   

***

"Usta Usta"
5. sezon
do obejrzenia na: player.pl
nowe odcinki w każdy poniedziałek


Kontynuacja losów znanych bohaterów. W ich życiu namieszają nowe postacie, które zagrają m.in. Edyta Olszówka i Paweł Małaszyński

***

"Yesterday"
do obejrzenia na: Netflix


Jack Malik (Himesh Patel) jest młodym piosenkarzem i twórcą piosenek, tyle że choć od lat stara się zainteresować swoją twórczością kogokolwiek, wciąż nie osiąga sukcesu. Aż nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, na krótką chwilę na Ziemi zapanowuje ciemność, a Jack zostaje potrącony przez autobus. Kiedy budzi się ze śpiączki, szybko orientuje się, że The Beatles nigdy nie istnieli… 

Do filmu przekonuje nasz recenzent, który pisze:
W czasach, gdy za wyznaczniki sukcesu uważa się popularność, uznanie i fortunę, twórcy przypominają, że kluczem do szczęścia jest udane życie osobiste. Całą recenzję znajdziecie TUTAJ

***

"Znoszone historie"
program 
do obejrzenia na: Netflix


Serial opowiada historie właścicieli przez pryzmat noszonych przez nich ubrań. Każdy odcinek ma inny motyw przewodni i przedstawia zabawne, tragiczne, ale także wzruszające i radosne historie w formie wywiadów przygotowanych przez znane osobistości ze świata kultury oraz utalentowanych twórców, a dzięki animowanym wstawkom i nagraniom archiwalnym opowiadane historie stają się bardziej barwne i dynamiczne. 

***

"Daleko od Reykjavíku"
do obejrzenia na Nowe Horyzonty VOD


Po tragicznej śmierci męża Inga (Arndís Hrönn Egilsdóttir), prowadząca zadłużoną farmę mleczną rolniczka w średnim wieku, buntuje się przeciwko potężnej lokalnej Spółdzielni. Kobieta próbuje przekonać innych rolników, aby dołączyli do niej w walce z korupcją, ale napotyka wielki opór. Zmusza ją to do konfrontacji z wpływowym przedsiębiorstwem. Inga musi użyć swojej pomysłowości i sprytu, aby wyrwać się z patowej sytuacji i wreszcie zacząć żyć na własnych warunkach.

***

A już w poniedziałek 19 kwietnia
w HBO GO zadebiutuje miniserial "Mare z Easttown" z Kate Winslet w roli głównej.
Udostępnij: