Chris Pine, Thandie Newton w ekranizacji "Wszystkich starych noży"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chris+Pine%2C+Thandie+Newton+w+ekranizacji+%22Wszystkich+starych+no%C5%BCy%22-139371
Chris Pine, Thandie Newton w ekranizacji "Wszystkich starych noży"
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Wraca pomysł realizacji filmu "All the Old Knives". Produkcję sfinansuje Amazon Studios. Gwiazdami obrazu są: Chris Pine ("Król wyjęty spod prawa") i Thandie Newton ("Westworld").


O planach ekranizacji powieści Olena Steinhauera wydanej w Polsce pod tytułem "Wszystkie stare noże" mówiło się jeszcze przed pojawieniem się książki na amerykańskim rynku. W obecnej wersji główne role zagrać mają Pine i Newton. Zaś za reżyserię ma odpowiadać Janus Metz ("Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem").

Sześć lat temu grupa terrorystów porwała ponad stu zakładników. Próba ich odbicia skończyła się katastrofą. Tragedia rozegrała się na oczach wiedeńskiej delegatury CIA, która zbierała dane od informatorów i analizowała bieżące fakty, również te przekazywane od agenta lecącego porwanym samolotem. Kiedy wszystko wyszło na jaw, pojawiło się pytanie: czy ktoś zdradził tożsamość agenta i w jaki sposób to zrobił?

Dwoje pracujących w Wiedniu oficerów prowadzących, Henry Pelham i Celia Harrison, było wtedy kochankami. W tym samym czasie, kiedy rozgrywał się dramat zakładników, Celia postanowiła odejść z pracy. Wyszła za mąż, urodziła dzieci i do dziś prowadzi zwykłe życie nad oceanem. Henry, który wciąż jest oficerem, wybiera się do Kalifornii, żeby spotkać się z Celią jeszcze raz. Być może chce rozgrzebać przeszłość, a może raz na zawsze się od niej uwolnić.

Jedno jest pewne – oboje nie potrafią zapomnieć o tym, co się stało. Dręczy ich pytanie, kto zdradził agenta i jaką rolę wtedy odegrali.
[notka wydawcy]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones