Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Clive+Owen+u+boku+Willa+Smitha+w+widowisku+SF+Anga+Lee-126576

Clive Owen u boku Willa Smitha w widowisku SF Anga Lee

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
Trwa proces obsadzania ról w widowisku SF Anga Lee "Gemini Man". Gwiazdą obrazu już wcześniej został Will Smith. Teraz dowiedzieliśmy się, że na planie spotka Clive'a Owena ("The Knick"). Kogo ten zagra, tego nie wiadomo. Podobno jest to postać negatywna.

GettyImages-624636568.jpg
Getty Images © Clive Brunskill


Ang Lee jest też już bliski wybrania aktorki do głównej żeńskiej roli. W najbliższym czasie ma się spotkać z trzema kandydatkami. Są to: Tatiana Maslany ("Orphan Black"), Mary Elizabeth Winstead ("Cloverfield Lane 10") i Elizabeth Debicki ("Strażnicy Galaktyki vol. 2").

Film będzie opowiadał historię żyjącego w przyszłości płatnego zabójcy, który pracuje dla firmy zajmującej eksperymentami genetycznymi. Kiedy - zdaniem przełożonych - bohater staje się zbyt stary do tej roboty, firma nasyła nań o 20 lat młodszego klona.

Historia realizacji tego obrazu jest długa. Po raz pierwszy próbowano go zrealizować 20 lat temu w Disneyu. Wtedy za kamerą miał stanąć nieżyjący już Tony Scott. Ostatnim reżyserem związanym z obrazem był w 2009 roku również już nieżyjący Curtis Hanson.

"Gemini Man" powstaje obecnie dla Skydance.

zobacz też: