Clive Owen wśród gwiazd rewizjonistycznej wersji "Hamleta"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Clive+Owen+w%C5%9Br%C3%B3d+gwiazd+rewizjonistycznej+wersji+%22Hamleta%22-122934
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, w Hollywood przygotowywana jest rewizjonistyczna wersja "Hamleta" pod tytułem "Ophelia". Do projektu dołączył właśnie Clive Owen ("The Knick"). Wcieli się w postać króla Klaudiusza.

GettyImages-457380668.jpg Getty Images © Vittorio Zunino Celotto


Owen nie jest jedyną nową osobą w obsadzie. W roli Hamleta zobaczymy George'a MacKaya ("Captain Fantastic"), Laertesem będzie Tom Felton (cykl "Harry Potter"), a Horacym został Devon Terrell (młody Obama z filmu "Barry"). Już wcześniej angaż do tytułowej roli dostała Daisy Ridley. Zaś matką Hamleta będzie Naomi Watts.

Jak nietrudno się domyślić, obraz będzie nowym spojrzeniem na "Hamleta" Szekspira. Całą historię zobaczymy z perspektywy Ofelii, młodej córki Poloniusza, kanclerza królewskiego, siostry Laertesa i ukochanej Hamleta. Kiedy zamordowany został ojciec Hamleta, ten targany egzystencjalnymi rozterkami odpycha od siebie ukochaną. Ofelia nie rozumie jego postępowania. A kiedy zginął jej ojciec, kompletnie się rozkleiła i popadła w szaleństwo.

Całość wyreżyseruje Claire McCarthy. Autorką scenariusza jest Semi Chellas. Fabuła opierać się będzie na powieści Lisy Klein.