Czarny dzień dla rasistów: Chiwetel Ejiofor apostołem Piotrem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czarny+dzie%C5%84+dla+rasist%C3%B3w%3A+Chiwetel+Ejiofor+aposto%C5%82em+Piotrem-118420
Chiwetel Ejiofor ("Zniewolony", "Doktor Strange") prowadzi rozmowy w sprawie dołączenia do obsady filmu "Mary Magdalene". Rola, jaką mu zaoferowana, w pewnych kręgach zostanie przyjęta z oburzeniem. Ejiofor ma bowiem wcielić się w postać apostoła Piotra.

GettyImages-469806285.jpg Getty Images © Anthony Harvey


Zgodnie z tytułem bohaterką filmu będzie Maria Magdalena. Jest to postać znana ze wszystkich czterech Ewangelii. Była kobietą, z której Jezus wypędził siedem złych duchów, stała się jego zwolenniczką i uczennicą. W wiekach średnich w Kościele zachodnim lansowano tezę, że była nawróconą nierządnicą. Kościół wschodni z kolei nazywał ją "Apostołką Apostołów". Stała się też jedną z najważniejszych postaci w pismach gnostycznych, gdzie identyfikowana była m.in. z Sofią (Mądrością) i ziemską reprezentantką Ducha Świętego.

Szczegóły projektu nie są na razie znane. Film określany jest jako autentyczna i ludzka biografia Marii Magdaleny, jakiej jeszcze w kinie nie było. W roli tytułowej pojawi się Rooney Mara. Z kolei Jezusa Chrystusa zagra Joaquin Phoenix.

Autorkami scenariusza są Helen Edmundson i Philippa Goslett. Za kamerą stanie Garth Davis ("Tajemnice Laketop").