Czy Sony i Disney będą dalej dzielić się Spider-Manem?

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Sony+i+Disney+b%C4%99d%C4%85+dalej+dzieli%C4%87+si%C4%99+Spider-Manem-131580
Najnowsza środowiskowa plotka głosi, że umowa między Sony a Disneyem, której przedmiotem jest Spider-Man, będzie przedłużona. Jeśli ktoś martwił się, że Tom Holland wyparuje z kinowego uniwersum Marvela po premierze widowiska "Spider-Man: Daleko od domu", to niepotrzebnie.


Informację ujawnił na Twitterze Charles Murphy z portalu That Hashtag Show. Dziennikarz napisał, że nakręciwszy "Avengers: Endgame""Spider-Man: Daleko od domu"Holland wypełnił kontraktowe zobowiązania wobec Marvel Studios. Trzeci film o Człowieku-Pająku wciąż może powstać w ramach kinowego uniwersum Marvela, ale nie było to zagwarantowane na etapie spisywania oryginalnej umowy.

Murphy przewiduje jednak, że Sony i Disney podtrzymają dotychczasowy kompromis, zgodnie z którym Marvel realizuje filmy o Spider-Manie, Sony na nich zarabia, a w zamian Marvel może wykorzystywać Człowieka-Pająka w swoich filmach (np. serii o Avengers). Tymczasem Sony może budować własne miniuniwersum wokół "okołospidermanowych" postaci w rodzaju Venoma czy Morbiusa.  

Dziennikarz opiera swoje domysły m.in. na postaci Normana Osborna. Miał on rzekomo pojawić się w "Silver and Black", przygotowywanym przez Sony filmie o Silver Sable i Black Cat, drugoplanowych bohaterkach z bezpośredniego otoczenia Spider-Mana. Murphy mówi, że na własne oczy widział Osborna w scenariuszu. Projekt został jednak w międzyczasie skasowany – możliwe, że właśnie ze względu na postać czarnego charakteru. Murphy powtarza bowiem plotkę, jakoby Kevin Feige (szef Marvel Studios) jakiś czas temu poprosił Amy Pascal (ówczesną szefową studia Sony) o usunięcie ze scenariusza kilku postaci (prawdopodobnie Osborna i być może Chameleona). Dlaczego? Żeby Marvel mógł wykorzystać je w swoich filmach.

Murphy spekuluje, że Feige może mieć dalekosiężny plan związany z Osbornem, którego postać to dużo więcej niż tylko Green Goblin. Możliwe, że producent zamierza rozwinąć wątek Osborna jako wpływowego polityka oraz wprowadzić założoną przez niego grupę Dark Avengers.

W tym roku zobaczymy Spider-Mana w dwóch filmach: premiera "Avengers: Endgame" 24 kwietnia, a  "Spider-Man: Daleko od domu" trafi do kin 5 lipca. Co dalej z Człowiekiem-Pająkiem – zobaczymy.