David Ayer krytykuje "Legion samobójców"

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Ayer+krytykuje+%22Legion+samob%C3%B3jc%C3%B3w%22-135356
Trzy lata po premierze "Legionu samobójców" jego reżyser i scenarzysta David Ayer wyraził niezadowolenie z filmu. Twórca opublikował na Instagramie wpis, w którym sugeruje, że w trakcie realizacji projekt zboczył w kierunku niezgodnym z jego pierwotną intencją.


Filmy są delikatne. Są jak sny, nawiedzając cię, a potem umykają przed twoim wzrokiem. Mają własną logikę i prawdę. Jeśli zmienisz kierunek po tym, jak podróż dobiegła końca, czy to wciąż ta sama wyprawa? Kręgosłupem "Legionu samobójców" była podróż Harley. Pod wieloma względami był to jej film. Jej ucieczka od związku z Jokerem stanowiła główną emocjonalną nić historii, napisał Ayer. Reżyser operuje niewidzialnym kompasem, który prowadzi każde ujęcie, każdą rolę. Ten kompas wskazuje pewien kierunek. Jeśli ten kierunek ulega zmianie, czy podróż w ogóle miała miejsce?


Dalsze losy Harley Quinn poznamy w widowisku "Ptaki Nocy", które trafi do kin w lutym. W przygotowaniu jest również nowy film o Legionie Samobójców, "The Suicide Squad" w reżyserii Jamesa Gunna. Nie jest jasne, jak ściśle związane będzie widowisko Gunna z filmem Ayera, na pewno zobaczymy w nim jednak nowy skład Legionu z zaledwie kilkoma znajomymi twarzami.