"Bogowie ulicy" zmierzają na mały ekran. Telewizja Fox przygotowuje serial

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Bogowie+ulicy%22+zmierzaj%C4%85+na+ma%C5%82y+ekran.+Telewizja+Fox+przygotowuje+serial-145472
"Bogowie ulicy" zmierzają na mały ekran. Telewizja Fox przygotowuje serial
Telewizja Fox przygotowuje serial "End of Watch" oparty na filmie "Bogowie ulicy" z Jake'em Gyllenhaalem i Michaelem Peñą w rolach głównych. Nad realizacją show czuwają twórca oryginału David Ayer oraz David Matthews ("Oni", "Narcos").             

Kim są "Bogowie ulicy"?Bohaterami filmu z 2012 roku są Taylor (Gyllenhaal) i Zavala (Peña) - dwaj młodzi policjanci, którzy patrolują niespokojne ulice południowego Los Angeles. Trwa tutaj nieustająca wojna, każdy dzień może być ich ostatnim. Gangi nie znają litości, więc odpowiedź policji musi być równie twarda. Taylor i Zavala podczas rutynowego patrolu wpadają na trop makabrycznej zbrodni. Stoi za nią potężny gang narkotykowy, który wydaje na policjantów wyrok śmierci.   

Zrealizowani za zaledwie 7 milionów dolarów "Bogowie ulicy" zarobili w kinach 55 milionów. Film spotkał się również z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków. W filmwebowej recenzji dzieła Ayera czytamy: zbudowana na świetnych występach Gyllenhaala i Peny opowieść z Miasta Aniołów to opierający się wszelkim rewizjonistycznym tendencjom hołd złożony służbom mundurowym. Wierne żelaznym regułom gatunku kino policyjne, lecz przede wszystkim – dojrzała, fantastycznie napisana opowieść o przyjaźni i lojalności.  

Serial tak jak film opowie o dwóch zaprzyjaźnionych stróżach prawa, którzy znajdą się na kursie kolizyjnym z niebezpiecznymi kryminalistami.      

Prócz "Bogów ulicy" Ayer wyreżyserował takie filmy jak "Windykator", "Bright", "Legion samobójców", "Furia", "Królowie ulicy" oraz "Ciężkie czasy". Na koncie ma także scenariusze do "Szybkich i wściekłych", "U-571" i "Dnia próby". Ten ostatni również doczekał się telewizyjnej wersji.         

Zwiastun filmu "Bogowie ulicy"


Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones