David Lynch nakręci serial dla Netfliksa?! Zdjęcia w maju?!

Production Weekly / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Lynch+nakr%C4%99ci+serial+dla+Netfliksa+Zdj%C4%99cia+w+maju-140407
David Lynch nakręci serial dla Netfliksa?! Zdjęcia w maju?!
źródło: Getty Images
autor: Franco Origlia
Plotki na temat współpracy Davida Lyncha z Netfliksem pojawiają się regularnie już od wielu miesięcy. Do Sieci trafiły właśnie nowe obiecujące informacje na temat projektu. 

Szczegóły są (a jakże!) trzymane w tajemnicy. Na liście opublikowanej przez dostarczający danych na temat produkcji filmowych i telewizyjnych profesjonalny serwis Production Weekly znalazła się informacja o "niezatytułowanym projekcie Davida Lyncha" znanym też pod roboczym tytułem "Wisteria". Początek zdjęć planowany jest na maj przyszłego roku, a część materiału miałaby powstać w Calvert Studios, czyli w miejscu, gdzie nakręcono część scen do trzeciego sezonu "Twin Peaks". Lynch miałby nie tylko reżyserować całość, ale także napisać scenariusz. Producentką serialu będzie Sabrina S. Sutherland, z którą reżyser współpracuje od czasu "Inland Empire". 

Plotki na temat współpracy ekscentrycznego reżysera ze streamingowym gigantem podsyciła krótkometrażówka "Co zrobił Jack?", która trafiła do biblioteki Netfliksa na początku tego roku. Wcześniej prezentowano ją tylko dwukrotnie: w 2017 roku w paryskiej Fondation Cartier oraz rok później podczas nowojorskiego Festival of Distruption. David Lynch nie tylko napisał scenariusz, wyreżyserował i zmontował film, ale też wystąpił przed kamerą obok znanej z "Piratów z Karaibów" kapucynki imieniem Jack. 
Udostępnij: