David S. Goyer reżyserem "Green Lantern Corps"?

The Tracking Board / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+S.+Goyer+re%C5%BCyserem+%22Green+Lantern+Corps%22-122261
Według niepotwierdzonych informacji David S. Goyer będzie nie tylko współscenarzystą, ale i reżyserem ekranizacji komiksu "Green Lantern Corps".


Filmowiec od lat współpracuje z wytwórnią Warner Bros. i DC Comics. Był współautorem fabuł do trylogii "Mroczny rycerz", "Człowieka ze stali" raz "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Za scenariusz do ostatniego filmu otrzymał w tym roku Złotą Malinę. Jako producent nadzoruje również prace nad pozostałymi tytułami z uniwersum DC Comics.

Reżyserskie zdolności Goyera pozostawiają, niestety, sporo do życzenia. Wie o tym każdy kto widział "Blade'a: Mroczną Trójcę" albo "Nienarodzonego".

Premierę "Green Lantern Corps" zaplanowano na lato 2020 roku. Detale fabuły nie są znane. Wiemy jednak, że głównymi bohaterami będą dwie ludzkie Zielone Latarnie: Hal Jordan (w którego swego czasu wcielał się Ryan Reynolds) i John Stewart. W komiksach Stewart był pierwszym czarnoskórym superbohaterem DC. Gdy w latach 80. Hal zrezygnował z bycia Latarnią, John przejął jego obowiązki. Sam obraz określany jest jako "Zabójcza broń" w kosmosie. Co to dokładnie oznacza, dowiemy się zapewne, kiedy do sieci zaczną trafiać pierwsze przecieki ze scenariusza.