Del Toro nakręci dla Netfliksa "Pinokia"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Del+Toro+nakr%C4%99ci+dla+Netfliksa+%22Pinokia%22-130442
Z pomocą Netfliksa Guillermo del Toro spełni jedno ze swoich artystycznych marzeń. Dwukrotny laureat Oscara zrealizuje dla platformy streamingowej adaptację "Pinokia".

GettyImages-1024986820.jpg Getty Images © Vittorio Zunino Celotto


Projekt określany jest jako animowany poklatkowo musical rozgrywający się w faszystowskich Włoszech pod rządami Mussoliniego. Twórca "Labiryntu fauna" napisał scenariusz do spółki z Patrickiem McHale'em. Współreżyserem filmu będzie Mark Gustafson.

"Pinokio" to kolejne wspólne przedsięwzięcie del Toro i Netfliksa. Meksykański artysta jest producentem serialu animowanego "Łowcy trolli". Ponadto w wirtualnej wypożyczalni wkrótce pojawi się show "Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight".

W naszej historii Pinokio jest niewinną duszą z nieczułym ojcem, zagubioną w rzeczywistości, której nie pojmuje. Bohater wyrusza w niezwykłą podróż, dzięki której zrozumie opiekuna i prawdziwy świat. Chciałem nakręcić ten film, odkąd pamiętam - deklaruje del Toro.

Filmografię reżysera zamyka "Kształt wody" - mroczna baśń, która zdobyła cztery Oscary i zarobiła na całym świecie blisko 200 milionów dolarów.
Udostępnij: