Russell Crowe nie powróci w "Gladiatorze 2". A Derek Jacobi?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Derek+Jacobi+w+%22Gladiatorze+2%22+Kogo+jeszcze+zobaczymy+w+sequelu+hitu+Ridleya+Scotta-150828
Russell Crowe nie powróci w "Gladiatorze 2". A Derek Jacobi?
źródło: Getty Images
autor: David M. Benett
Derek Jacobi, czyli Tyberiusz Grakchus z oryginalnej wersji "Gladiatora" powróci do swojej roli w przygotowywanym właśnie przez Ridleya Scotta sequelu. Do obsady dołączyli też May Calamawy, Peter Mensah i Matt Lucas. Po tym jak Barry Keoghan zrezygnował z roli cesarza Gety, o rolę tę stara się Fred Hechinger

Kim był grany przez Dereka Jacobiego Tyberiusz Grakchus?


Grany przez Dereka Jacobiego Tyberiusz Grakchus był rzymskim senatorem po raz pierwszy wybranym za rządów Marka Aureliusza (Richard Harris). Nie ufa on Kommodusowi (Joaquin Phoenix), wydaje się jednak, że w głębi duszy podziwia jego zdolność do zarządzania tłumem. W końcu przechodzi na stronę Maximusa (Russell Crowe). 

Co wiemy o "Gladiatorze 2"?


Za kamerą "Gladiatora 2" ponownie stanie Ridley Scott, który będzie również producentem filmu do spółki z Michaelem Prussem, Dougiem Wickiem i Lucy Fisher. Autorem najnowszej wersji scenariusza jest David Scarpa, który napisał dla Scotta także tegorocznego "Napoleona" oraz  "Wszystkie pieniądze świata"

Główną rolę w "Gladiatorze 2" zagra Paul Mescal nominowany w tym roku do Oscara za występ w "Aftersun". Przypadła mu rola Luciusa, czyli wnuka Marka Aureliusza (Richard Harris), syna Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeńca złego Commodusa (Joaquin Phoenix). W finale pierwszego filmu grany przez '>Russella Crowe'a generał Maximus ocalił bohatera przed śmiercią, jednocześnie mszcząc się na zabójcach swojej rodziny.     

Zobaczcie zwiastun "Gladiatora"


Rzymski generał Maximus, skazany na śmierć przez pretendenta do tronu imperium, cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones