Disney szykuje powrót Czarownicy

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney+szykuje+powr%C3%B3t+Czarownicy-111954
Od premiery jednego z największych kasowych hitów ubiegłego roku – baśniowego widowiska "Czarownica" – minął już rok, jednak dopiero teraz Disney zaczął robić coś w sprawie kontynuacji. Wytwórnia właśnie zatrudniła scenarzystkę do przygotowania fabuły "Maleficent 2". Zaszczyt ten przypadł w udziale współautorce największych przebojów studia takich jak "Piękna i Bestia", "Król Lew" i "Alicja w Krainie Czarów" - Lindzie Woolverton – która napisała również tekst oryginału.


Scenariusz ma być napisany z myślą o Angelinie Jolie, która miałaby powrócić w tytułowej roli. Rozmowy z gwiazdą w sprawie udziału w projekcie jeszcze się nie rozpoczęły. Nie jest więc jasne, czy aktorka, która ostatnimi czasy więcej energii poświęca na reżyserię, będzie miała ochotę, by raz jeszcze przemienić się w baśniową czarodziejkę.

Póki co nie wiemy również nic na temat tego, w jakim kierunku podąży fabuła obrazu. Oryginał był rewizjonistyczną wariacją na temat animacji Disneya "Śpiąca królewna". Tytułowa Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień... Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa.

"Czarownica" kosztowała blisko 200 milionów dolarów. Jednak obraz okazał się globalnym fenomenem, zarabiając ponad 758 milionów dolarów.