Disney zmienia daty. "Czarna Wdowa" i "Cruella" w kinach i na vod

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney+zmienia+daty.+%22Czarna+Wdowa%22+i+%22Cruella%22+w+kinach+i+na+vod-141795
Disney zmienia daty. "Czarna Wdowa" i "Cruella" w kinach i na vod
Choć w USA powoli odradza się kultura chodzenia do kina, wygląda na to, że hollywoodzkie studia nie są jeszcze gotowe na pokazywanie swoich największych hitów (wyłącznie) na wielkim ekranie. Świadczyć o tym może posunięcie Disneya, który zmienił plany dystrybucyjne takich filmów jak "Czarna Wdowa", "Cruella", "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" czy animacji "Luca".  

"Czarna Wdowa" i "Cruella" zadebiutują jednocześnie na platformie Disney+ i w kinach. Premiera "Cruelli" zaplanowana jest na 28 maja. "Czarna Wdowa", która miała trafić do dystrybucji 7 maja, została przesunięta o dwa miesiące i pojawi się na ekranach 9 lipca. Podobnie jak "Mulan" oba filmy będą dostępne na Disney+ za dodatkową opłatą mającą wynosić 30 dolarów. 

W związku z przesunięciem daty premiery "Czarnej Wdowy" zmieniły się także plany dotyczące "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings". Film, którego premiera miała się odbyć w lipcu, trafi na ekrany 3 sierpnia. Planowana jest tradycyjna dystrybucja kinowa. Tymczasem animacja Pixara "Luca" ominie kina i 18 czerwca pojawi się na Disney+ za dodatkową opłatą. 

Choć, jak pokazał przykład "Mulan", dystrybucja na platformie VOD była dobrą decyzją box-office'ową, Disney nie planuje wypuszczać wszystkich swoich widowisk w sieci. Następujące filmy będą miały premierę wyłącznie w kinach: "Free Guy" (13 sierpnia), "King's Man: Pierwsza misja" (22 grudnia), "Deep Water" (14 stycznia 2022) i "Śmierć na Nilu" (11 lutego 2022).