Dobre kino na horyzoncie. Co zobaczycie na platformie NH VOD?

https://www.filmweb.pl/news/Dobre+kino+na+horyzoncie.+Jakie+hity+zobaczycie+na+platformie+NH+VOD-141503
Dobre kino na horyzoncie. Co zobaczycie na platformie NH VOD?
Na platformie Nowe Horyzonty VOD można zobaczyć ponad 200 starannie wyselekcjonowanych tytułów. Jak odnaleźć się w filmowym urodzaju i od czego zacząć eksplorację NH VOD? Na dobry początek polecamy kino mistrzyń i mistrzów oraz mistrzowskie filmy dla młodych widzów.

Nie-hollywoodzkie OscarySensacja ostatniej gali rozdania Oscarów (4 statuetki, w tym dla najlepszego filmu), triumfalny pochód przez europejskie festiwale i setki entuzjastycznych recenzji: oto "Parasite" Joon-ho Bonga – koreańskiego mistrza, który podbił Fabrykę Snów. Sporą gratką dla miłośników kina będzie specjalna, czarno-biała wersja jego dzieła, która znajdzie się na platformie NH VOD.

Natura w roli głównejMożecie zacząć od seansu "Szarlatana" – najnowszego dzieła Agnieszki Holland, które trafiło na oscarową shortlistę w kategorii filmu międzynarodowego. "Szarlatan" to nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Z filmem Agnieszki Holland, zwłaszcza motywem wpływu natury na człowieka, ciekawie koresponduje "Midsommar. W biały dzień" (kto inny, jeśli nie Nowe Horyzonty, mogłyby zaproponować połączenie tych tytułów). Choć został sklasyfikowany jako horror, to znakomity film Ariego Astera wymyka się utartym schematom i gatunkowym stereotypom. Na NH VOD trafi wyjątkowa wersja reżyserska "Midsommar".

A może prywatny festiwal?"Holy Motors" Leosa Caraxa, "Bliskość" i "Wysoka dziewczyna" Kantemira Bałagowa, "Touch Me Not" Adiny Pintilie, "Girl" Lukasa Dhonta, "Biały Bóg" Kornéla Mundruczó czy "Nieznajomy nad jeziorem" Alaina Guiraudie – to tylko kilka z festiwalowych klasyków, które cieszyły się wielką popularnością wśród widzów MFF Nowe Horyzonty, a które znajdą się w ofercie NH VOD.

Wiking, niedźwiedzie i obsypane nagrodami "Sekrety morza"Młodzi widzowie również znajdą mistrzowskie propozycje dla siebie. Przygodę z NH VOD warto zacząć od spotkania z "Halvdanem – prawie wikingiem", bohaterem, którego do życia powołał słynny Martin Widmark, autor bestsellerowej serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai". Po spotkaniu z wikingiem, polecamy wizytę we Włoszech podczas "Słynnego najazdu niedźwiedzi na Sycylię" (w polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Andrzej Chyra i Roman Gutek). Film ten miał swoją światową premierę podczas festiwalu w Cannes. Dobrym wyborem na start są także pokazywane ekskluzywnie na NH VOD, nominowane do Oscara "Sekrety morza".

Promocyjne zestawyDobre kino lubi towarzystwo. Dostępne są specjalne oferty: 49 zł za zestaw 15 filmów lub 89 zł za zestaw 30 filmów. Kupując zestaw można wybierać filmy spośród 216 tytułów objętych promocją. Po jej wygaśnięciu zostanie wprowadzona stała promocja umożliwiająca zakup 5 filmów z całego katalogu w cenie 40 zł. Wszystkie tytuły objęte promocją będą specjalnie oznaczone na platformie NH VOD.

Szczegóły na www.nowehoryzonty.pl/vod
Informacja sponsorowana
Udostępnij: