Dwa nowe komiksy Marka Millara coraz bliżej dużego ekranu

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dwa+nowe+komiksy+Marka+Millara+coraz+bli%C5%BCej+du%C5%BCego+ekranu-111701
Mark Millar nie ustaje w próbach podbicia swoimi komiksami filmowego świata. Twórca pierwowzorów "Wanted - Ściganych", "Kick-Assa" i "Kingsman: Tajnych służb" ma w zanadrzu dwie kolejne ekranizacje swojej twórczości. Pisaliśmy już o tym, że studia ostrzą sobie ząbki na "Starlight" oraz "Chrononauts". Millar ujawnił teraz parę szczegółów obu projektów.


Wydaje mi się, że scenariusz "Starlight" jest już gotowy, powiedział twórca. Napisał go Gary Whitta ("1000 lat po Ziemi", "Księga ocalenia"), który skończył pracę parę tygodni temu. Właśnie zaczynamy szukać reżysera. 


"Starlight" określane jest jako połączenie "Flasha Gordona" z "The Dark Knight Returns". Opowiada on o bohaterze, który 35 lat temu uratował Ziemię przed kosmicznym zagrożeniem. Kiedy jednak wrócił na rodzinną planetę, okazało się, że nikt o jego wyczynach nie słyszał. Heros ustatkował się, ożenił, spłodził dzieci i zestarzał się. Teraz jednak przyszedł czas, by raz jeszcze stanął do walki o przyszłość Ziemi.

A co z "Chrononauts"? Mamy już jednego aktora i szukamy dla niego partnera, zdradził Millar, zapowiadając przy okazji, że zdjęcia powinny ruszyć w przyszłym roku.


"Chrononauts" to opowieść o pierwszej w historii parze podróżników w czasie. 

"Starlight" powstaje dla studia 20th Century Fox, "Chrononauts" natomiast - dla Universala.  
Udostępnij: