Matthew Vaughn wolałby nakręcić film dla DC niż dla Marvela

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthew+Vaughn+wola%C5%82by+nakr%C4%99ci%C4%87+film+dla+DC+ni%C5%BC+dla+Marvela-126295
Od jakiegoś czasu mówi się, że czołowym kandydatem do wyreżyserowania nowego filmu o Supermanie jest Matthew Vaughn, twórca "Kingsman" i "X-Men: Pierwszej klasy". Reżyser potwierdził, że wciąż prowadzi negocjacje z DC. Zaznaczył też, że chętniej nakręciłby film dla DC niż dla Marvela.


Uwielbiam świat DC i obecnie rozmawiam z nimi o kilku rzeczach. Dużo ciekawiej jest pracować przy dużych franczyzach, kiedy są w dołku. Łatwiej zrobić wówczas dobry film, powiedział reżyser. Kręcąc kontynuację filmu, który zawiódł oczekiwania, wystarczy zrobić swoją robotę dobrze, a efekt już będzie lepszy.

Tymczasem Mark Millar, autor komiksowych pierwowzorów "Kick-Assa" czy "Kingsman", zdradził, że Vaughn zwrócił się do niego z prośbą o pomoc przy postaci Człowieka ze Stali. Obaj jesteśmy wielkimi fanami Supermana. Uwielbiamy Richarda Donnera i filmy z Christopherem Reeve'em. Zadzwonił do mnie kilka miesięcy temu i powiedział: "Słuchaj, DC proponuje, żebym nakręcił "Człowieka ze stali 2". Czy chciałbyś wziąć w tym udział? Powiedziałem mu, że mam kontrakt na wyłączność z Netfliksem na lata i nie możemy nawet o tym rozmawiać.

Millar opowiedział też co nieco o projekcie, nad którym pracował z Vaughnem jeszcze przed premierą "Człowieka ze stali". To była pełna nadziei, podnosząca na duchu opowieść. Nie ma sensu robić Supermana, który nie poprawia humoru. Z filmu o nim powinieneś wychodzić, czując się jak milion dolarów.

Wyląda na to, że Vaughn być może wyreżyseruje film o Supermanie, ale bez udziału Millara. Co byście jednak powiedzieli na taki duet twórców?