EA Play Live: "Star Wars: Squadrons", "FIFA 21" i inne zapowiedzi

EA Polska / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/EA+Play+Live%3A+%22Star+Wars%3A+Squadrons%22%2C+%22FIFA+21%22+i+inne+zapowiedzi-138170
EA Play Live: "Star Wars: Squadrons", "FIFA 21" i inne zapowiedzi
Z powodu panującej epidemii koronawirusa EA również musiało zrezygnować z organizowanego co roku w Los Angeles wydarzenia EA Play i zamiast tego dostaliśmy ponad 45-minutowe EA Play Live. Oczekiwania graczy były wysokie (nowy "Need for Speed", remaster "Mass Effect", "FIFA 21", nowy "Battlefield"), ale czy firma im sprostała? To już musicie ocenić sami - najważniejsze zapowiedzi znajdziecie poniżej."Star Wars: Squadrons"
Podczas prezentacji EA pokazało ponad 5 minut rozgrywki z nadchodzącej produkcji w uniwersum Gwiezdnych wojen. Gra zaoferuje wieloosobowe walki statków kosmicznych 5v5, monumentalne bitwy floty oraz oryginalną historię rozgrywającą się w ostatnich dniach Imperium Galaktycznego i powstania Nowej Republiki po wydarzeniach z filmu "Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi". "Star Wars: Squadrons" trafi do sprzedaży 2 października tego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One."Apex Legends"
Wydarzenie Lost Treasures Collection rozpocznie się 23 czerwca i zaoferuje nowy tryb, ograniczone czasowo przedmioty ekskluzywne i nowe Przejęcie Miasta - Cryptos Map Room. Do gry powróci tryb Uzbrojeni i Niebezpieczni, w którym posługiwać się można tylko strzelbami i karabinami snajperskimi, ale z kilkoma zmianami, takimi jak Zbroja Evo i zupełnie nowy łup, Mobile Respawn Beacons. Dodatkowo gra otrzyma wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej, a jesienią "Apex Legends" trafi na konsolę Nintendo Switch."EA Originals"
Podczas EA Play Live zaprezentowano trzy tworzone przez małe studia tytuły, których wydania i sfinansowania podjęło się EA w ramach swojej inicjatywy EA Originals". W 2021 roku zagramy w platformówkę "It Takes Two" od studia Hazelight (twórcy "A Way Out") oraz "Lost in Random" od Zoink, grę akcji osadzoną w gotycko-bajkowej dystopii. Trochę wcześniej, bo już za miesiąc będziemy mogli zagrać w "Rocket Arena" - hero shooter od studia Final Strike Games, w którym naszą główną bronią będą rakietnice. "Rocket Arena" zadebiutuje 14 lipca na PC, PS4 oraz XONE.

"FIFA 21" i "Madden NFL 21"
Liczyliśmy na to, że EA poświęci tym produkcjom trochę więcej czasu podczas swojej prezentacji, a dostaliśmy jedynie wideo pokazujące urywki tego, jak będą one wyglądać na konsolach nowej generacji. Dużo krótsze czasy ładowania, lepsze oświetlenie, ulepszona animacja i dokładniejsze modele postaci. Warto również dodać, że w ramach programu EA SPORTS Dual Entitlement kupując te gry na konsole aktualnej generacji będziemy je mogli za darmo "ulepszyć" do wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X. "Madden NFL 21" zadebiutuje 28 sierpnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One, zaś "FIFA 21" będzie miała swoją premierę 9 października na PC, PlayStation 4, Xbox Series X i Nintendo Switch.Co poza tym?
- w ciągu najbliższych 12 miesięcy EA ma wydać 7 gier na Nintendo Switch (jedna z nich to debiutujący dziś "Burnout Paradise", a druga to jesienna premiera "Apex Legends"
- "The Sims 4", "Titanfall 2", "A Way Out" i "Dead Space 3" są już dostępne na Steam
- Criterion, BioWare i Motive już pracują nad grami na nową generację konsol
- Powstaje nowa odsłona serii "Skate" i pracują nad nią twórcy poprzednich trzech gier