Ekranizacja powieści "Szczygieł" już na DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ekranizacja+powie%C5%9Bci+%22Szczygie%C5%82%22+ju%C5%BC+na+DVD-136488
Wydana w 2013 roku powieść "Szczygieł" Donny Tartt nie tylko stała się bestsellerem, ale również zdobyła prestiżową Nagrodę Pulitzera, a przez krytyków została okrzykniętą jedną z najważniejszych książek dekady. Jej ekranizacja, w której główne role zagrali nominowany do Złotego Globu Ansel Elgort oraz zdobywczyni Oscara Nicole Kidman, jest już dostępna na DVD.


Theo Decker (Oakes Fegley) miał 13 lat gdy ostatni raz widział swoją matkę. Kiedy wspólnie odwiedzali Metropolitalne Muzeum Sztuki w Nowym Jorku doszło w nim do zamachu terrorystycznego. W wyniku wybuchu matka Theo zginęła, on cudem ocalał. Z ruin muzeum wykradł niewielkie, dziwnie fascynujące dzieło. Ulubiony obraz matki, przedstawiający szczygła przykutego łańcuchem do drążka.
 
Po zamachu Theo zostaje sam. Ojciec dawno go porzucił i nikt nawet nie wie, gdzie obecnie przebywa. Nastolatek trafia pod opiekę Samanty (Nicole Kidman) i Chancea (Boyd Gaines) Barbourów, rodziców swojego szkolnego kolegi Andyego (Ryan Foust). Z czasem chłopak zżywa się z nimi, a jego opiekunowie poważnie rozważają jego adopcję. Niestety, tragiczne wydarzenia to uniemożliwiają. Tak rozpoczyna się dramatyczna podróż Theo od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas. Przez zakurzony labirynt podupadającego nowojorskiego antykwariatu po ciemne zakątki Amsterdamu. Obraz, który początkowo jest dla Theo bezcennym skarbem, z czasem sprowadzi go do podziemia handlarzy sztuką i sprawi, że Theo znajdzie się w samym środku śmiertelnie niebezpiecznego, zaciskającego się kręgu.
 
"Szczygieł" to ekranizacja bestsellerowej książki Donny Tartt uhonorowanej Nagrodą Pulitzera i okrzykniętej jedną z najważniejszych powieści dekady. Obraz na jej podstawie wyreżyserował John Crowley (serial "Detektyw", filmy "Chłopiec A" i "Brooklyn"). Główne role w filmie zagrali Oakes Fegley ("Mój przyjaciel smok"), nominowany do Złotego Globu Ansel Elgort ("Baby Driver"), zdobywczyni Oscara Nicole Kidman ("Godziny"), laureat Złotego Globu Jeffrey Wright (serial "Westworld"), Luke Wilson ("Genialny klan"), zdobywczyni Złotego Globu Sarah Paulson (serial "American Crime Story"), Willa Fitzgerald (serial "Krzyk"), Aneurin Barnard ("Dunkierka") i Boyd Gaines (serial "Prawo i bezprawie").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones