Ewan McGregor zadebiutuje jako reżyser

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ewan+McGregor+zadebiutuje+jako+re%C5%BCyser-109859
Ewan McGregor będzie kolejnym aktorem w ostatnim czasie, który spróbuje swoich sił za kamerą. Został bowiem reżyserem filmu "Amerykańska sielanka".McGregor od wielu lat był związany z projektem. Ale przez cały ten okres obraz reżyserować miał Phillip Noyce, a on miał być jedynie jego gwiazdą. Noyce jednak pożegnał się z projektem. McGregor postanowił się nie poddawać i przejął po nim pałeczkę. Zdjęcia do swojego reżyserskiego debiutu zacznie we wrześniu. W obsadzie są oprócz niego Dakota Fanning i Jennifer Connelly.

Akcja wyróżnionej w 1997 roku Nagrodą Pulitzera powieści toczy się na prowincji w niespokojnych latach wojny wietnamskiej, kiedy został zakwestionowany mit "amerykańskiego sukcesu". Burzliwe dzieje amerykańskiej rodziny i konfrontacja postaw dwóch pokoleń przedstawione są z charakterystycznym dla powieści autora gorzkim humorem.

McGregor zagra Seymoura Levova, który w liceum był popularnym sportowcem. Ożenił się ze swoją szkolną miłością (Connelly) i w końcu odziedziczył biznes po ojcu. Jego pozornie udane życie rozpadnie się, kiedy córka (Fanning) dołączy do grupy rewolucyjnej i dokona aktu terrorystycznego wymierzonego we władze wysyłające Amerykanów na śmierć do Wietnamu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones