Zdjęcia do serialu o Obi-Wanie Kenobim zakończone

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia+do+serialu+o+Obi-Wanie+Kenobim+zako%C5%84czone-143934
Zdjęcia do serialu o Obi-Wanie Kenobim zakończone
W miniony weekend Ewan McGregor odebrał pierwszą w karierze nagrodę Emmy za rolę w "Halstonie". Chwilę później gwiazdor spotkał się z dziennikarzami, którym ujawnił, że zakończył już zdjęcia do wyczekiwanego przez fanów "Gwiezdnych Wojen" serialu o rycerzu Jedi Obi-Wanie Kenobim.

To była naprawdę dobra zabawa – przyznał McGregor - Praca z reżyserką Deborah Chow okazała się wielką przyjemnością. Myślę, że nie zawiedziemy widzów. Nowe technologie, które wykorzystaliśmy w trakcie zdjęć, są fajne. To było zupełnie inne doświadczenie w porównaniu z realizacją trzech filmów z serii "Gwiezdne Wojny".

Akcja pierwszego sezonu "Obi-Wana Kenobiego" ma rozgrywać się 8 lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów". Kenobi (Ewan McGregor) będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swojej największej życiowej porażki - upadku najlepszego przyjaciela oraz ucznia Anakina Skywalkera (Hayden Christensen), który przeszedł na ciemną stronę Mocy i stał się lordem Sith znanym jako Darth Vader.

W obsadzie serialu znaleźli się także Joel Edgerton, Kumail Nanjiani, O'Shea Jackson Jr., Moses Ingram, Bonnie Piesse, Indira Varma, Rupert Friend, Sung Kang, Simone Kessell i Benny Safdie. Autorem scenariusza jest Joby Harold ("Król Artur: Legenda miecza").

"Obi-Wan Kenobi" powstaje dla serwisu streamingowego Disney+. Premiera w przyszłym roku.