FOTO: Oto Tom Hanks jako Pan Rogers

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Oto+Tom+Hanks+jako+Pan+Rogers-133964
W sieci zadebiutowały nowe zdjęcia Toma Hanksa w roli Pana Rogersa. Aktor wciela się w ikonę amerykańskiej telewizji w filmie "A Beautiful Day in the Neighborhood" w reżyserii Marielle Heller ("Wyznania nastolatki").


Na pierwszym zdjęciu Rogers prezentuje pacynkę znaną jako Tygrys Daniel, a na drugim widzimy Hanksa i reżyserkę w scenografii programu telewizyjnego Rogersa.


Przy okazji Heller opowiedziała co nieco o pracy nad filmem. Zdradziła m.in., że ekipa pracowała w tym samym studio, gdzie powstawał program Rogersa, wykorzystując wiele oryginalnych rekwizytów - w tym strój bohatera. Każdy krawat, który nosi Tom Hanks, to prawdziwy krawat Freda, powiedziała HellerŻona Freda dała nam dostęp do jego szafy i powiedziała: "Bierzcie to, proszę, nie wiem, co z tym zrobić"!

Scenariusz zainspirowała historia przyjaźni Rogersa z nagradzanym dziennikarzem Tomem Junodem. Cyniczny Junod dostaje zlecenie artykułu o Rogersie, ale wkrótce spotkanie z kompozytorem, producentem i żywą legendą telewizji całkowicie zmieni jego życie. W tle będziemy obserwować powstawanie "Mister Rogers' Neighborhood" - jednego z najdłużej emitowanych programów w historii amerykańskiej telewizji.