Falcon i Winter Soldier bohaterami serialu

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Falcon+i+Winter+Soldier+bohaterami+serialu-130550
Superbohaterowie z filmowego uniwersum Marvela, Falcon i Winter Soldier, staną się bohaterami nowego serialu, który zmierza na platformę streamingową Disneya. 


Variety donosi, że Malcolm Spellman ("Imperium") został właśnie zatrudniony na stanowisko scenarzysty projektu. Ma to być jedna z pierwszych serialowych produkcji z uniwersum MCU – w planach są podobno jeszcze seriale o Lokim oraz Scarlet Witch. Ani Disney, ani Marvel nie potwierdziły jeszcze angażu autora. 

Cykl ma liczyć od sześciu do ośmiu odcinków, a za produkcję będzie odpowiadać Marvel Studios z Kevinem Feige na czele. Całość ma również mieć o wiele większy budżet niż inne serialowe produkcje z bohaterami Marvela – Punisherem, Jessiką Jones, Iron Fistem i Lukiem Cage'em.  

Falcon (Anthony Mackie) i Winter Soldier (Sebastian Stan) pojawili się już w wielu produkcjach Marvela, w tym, ostatnio, w "Avengers: Wojnie bez granic". Ten pierwszy stał się partnerem Kapitana Ameryki w "Zimowym żołnierzu". Ten drugi  – jeszcze jako Bucky Barnes – zadebiutował w "Captain America: Pierwszym starciu"