Fani Bonda proszą, by opóźnić premierę "Nie czas umierać"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Fani+Bonda+prosz%C4%85%2C+by+op%C3%B3%C5%BAni%C4%87+premier%C4%99+%22Nie+czas+umiera%C4%87%22-136786
Na stronie internetowej MI6-HQ – największym fanowskim serwisie poświęconym Jamesowi Bondowi – został dziś opublikowany list otwarty do producentów filmów o przygodach agenta 007. Autorzy tekstu proszą adresatów, by w związku z epidemią koronawirusa opóźnili oni premierę "Nie czas umierać".


W liście czytamy, iż we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Japonii, Hongkongu oraz Południowej Korei – krajach, z których pochodziła ponad 1/3 zarobków "Spectre" – władze wprowadziły zakaz bądź ograniczenie zgromadzeń publicznych. Zdaniem autorów w wyniku obostrzeń znacznie mniej osób wybierze się do kin na "Bonda 25".

Za opóźnieniem premiery przemawia także fakt, że, gdy widowisko 3 kwietnia ruszy na podbój ekranów, choroba osiągnie poziom szczytowy w Stanach Zjednoczonych. Nawet, jeśli tamtejszy rząd nie zdecyduje się zamknąć multipleksów, to i tak frekwencja w nich będzie znacznie niższa.

Autorzy listu proszą, by przesunąć premierę "Nie czas umierać" na lato, gdy władzom uda się zapanować nad epidemią wirusa. To tylko film. Zdrowie i samopoczucie fanów na całym świecie oraz ich rodzin jest ważniejsze. Czekaliśmy ponad cztery lata na ten film. Kolejnych kilka miesięcy czekania nie wpłynie negatywnie na jego jakość. Pomoże za to box office'owi.

Na razie producenci nie ustosunkowali się do apelu fanów.
Udostępnij: