Kevin Costner wraca do Cannes! Pokaże tam western "Horyzont"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Festiwal+w+Cannes+ze+specjalnym+pokazem+%22Horyzont%22.+Kevin+Costner+powraca+do+westernu-154972
Kevin Costner wraca do Cannes! Pokaże tam western "Horyzont"
To już pewne! Nowy western w reżyserii Kevina Costnera "Horyzont" będzie miał swoją światową premierę na festiwalu w Cannes. Obraz pokazany zostanie poza konkursem 19 maja.

Opus magnum Kevina Costnera. Co wiemy o "Horyzoncie"?Western Kevina Costnera zapowiadany jest jako nakręcone z rozmachem widowisko historyczne. Widowisko ma opowiedzieć o czasach ekspansji osadnictwa białego człowieka na zachodzie Ameryki. Projekt ma być kompleksowym freskiem pokazującym różne aspekty i punkty widzenia. Będzie to historia ludzi zmagających się z bezwzględną przyrodą, ich interakcji z rdzennymi mieszkańcami zasiedlanych ziem oraz determinacji i bezwzględności w dążeniu do celu.


Film składa się z dwóch części. "Horyzont. Rozdział 1" trafi do kin pod koniec czerwca. "Horyzont. Rozdział 2" ma zaplanowaną premierę na sierpień.

W obsadzie są: Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Abbey Lee, Michael Rooker, Danny Huston, Luke Wilson, Isabelle Fuhrman, Jeff Fahey, Will Patton, Tatanka Means, Owen Crow Shoe, Ella Hunt i Jamie Campbell Bower.

Minęło 20 lat, odkąd po raz ostatni byłem na Croisette - komentuje Costner włączenie jego filmu do programu festiwalu w Cannes. - Czekałem z powrotem na odpowiedni czas i z wielką radością mogę powiedzieć, że ten czas właśnie nadszedł. Historia "Horyzontu" zaczęła się 35 lat temu i nie mogę sobie wyobrazić lepszego od Cannes miejsca, by ujawnić światu efekt tej wspaniałej przygody. Francuzi zawsze wspierali kino i głęboko wierzyli w sztukę filmową. Tak, jak ja wierzę w swój film.

Zwiastun filmu "Horyzont. Rozdział 1"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones