Sienna Rose Miller

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/138470/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":12213,"rate":7.545320560058953,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,5
12 213 ocen gry aktorskiej
Sienna Miller
Sienna Miller, córka amerykańskiego bankiera Eda Millera i aktorki Jo Miller, nie miała łatwego dzieciństwa. Jej rodzice rozwiedli się, a Sienna z tętniącego życiem Nowego Jorku przeniosła się do Anglii, gdzie jako młoda dziewczynka uczyła się w szkole dla dziewcząt w Heathfield w hrabstwie Surrey.

W wieku 18 lat powróciła do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła naukę w szkole aktorskiej imienia Lee Strasberga. Wystąpiła w kilku sztukach takich jak "As you like it" czy "A School for Scandal". Swój debiut przed kamerą zawdzięcza operze mydlanej "Bedtime". Wielu uważa, że sławę Siennie przyniósł romans z popularnym aktorem Jude Law, z którym aktorka była zaręczona. Oboje zagrali w filmie "Alfie". Później było już "z górki". Sienna zagrała w "Przekładańcu" z Danielem Craigiem, "Casanovie" z Heathem Ledgerem i Jeremym Ironsem.

W latach 2006 / 2007 wystąpiła w takich produkcjach jak "Factory Girl" jako muza Andiego WarholaEdie Sedgwick, "Camille" Gregory'ego Mackenzie, "Interview" ze Stevem Buscemi oraz w "W gwiezdnym pyle (1976)Gwiezdnym pyle" z bogatą obsadą m.in. Robertem De Niro i Michelle Pfeiffer.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 grudnia 1981

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 165 cm

Złota Malina
Zdobyła Złota Malina, 1 inna nagroda i 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Złota Malina Najgorsza aktorka drugoplanowa za film G.I. Joe: Czas Kobry w roku 2010
Ma siostrę Savannah oraz trójkę przyrodniego rodzeństwa Charlesa, Stephena i Natashę.
W latach 2004-2005 była zaręczona z aktorem Jude'em Law, którego poznała na planie filmu "Alfie". Ich związek rozpadł się po tym, jak Jude zdradził ją z nianią swoich dzieci - Daisy Wright. Ponownie spotykali się w latach 2009-2011, ale i tym razem się rozstali.
Miała zagrać rolę Lureen Twist w filmie "Tajemnica Brokeback Mountain". Ostatecznie angaż otrzymała Anne Hathaway.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych