"Age of Empires", "Gears of War", "Fable" zamienione w seriale

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Age+of+Empires%22%2C+%22Gears+of+War%22%2C+%22Fable%22+zamienione+w+seriale-104470
"Halo" Stevena Spielberga nie będzie jedynym serialem powstającym Xbox Entertainment Studio. Firma właśnie ogłosiła ambitne plany produkcyjne na najbliższe lata.


Studio chce przede wszystkim skupić się na serialach aktorskich inspirowanych popularnym grami. Szansę na nowe życie mają: "Gears of War", "Age of Empires", "Fable", "Forza Motorsport" i "State of Decay"

Xbox Entertainment Studio przerobi też na serial grę typu papier i ołówek "Deadlands". Akcja gry rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, ale pełno jest tam nieumarlaków, czarodziei i innych dziwadeł.
 
Zekranizuje również "Gun Machine" Warrena Ellisa, powieść o detektywie szukającego seryjnego zabójcy, który zabija ofiary przy użyciu broni wykorzystanych w słynnych nowojorskich morderstwach. Scenariusz odcinka pilotowego przygotowuje Brett Conrad ("Dochodzenie").

W planach jest również "Winterworld" - ekranizacja komiksu wydawanego przez IDW. Jego akcja rozgrywa się na Ziemi skutej lodem. Resztki ludzkości zorganizowały się w plemiona, które wojują ze sobą, handlują i wykradają wrogów, by ich zniewolić. Tylko tak mogą przetrwać w groźnym klimacie.

Xbox Entertainment Studio chce również realizować seriale typu reality-show, programy rozrywkowe, sportowe i dokumentalne.
Udostępnij: